مسابقات سلام کاپ​

نهمین دوره جشنواره سلام کاپ

مسابقات سلام کاپ

مسابقات پژوهشی مجموعه مدارس سلام با عنوان سلام کاپ جشنواره‌ای است متشکل از دو بخش دستاوردهای علمی و مسابقات پژوهشی که هر ساله با هدف تقویت و توسعه روحیه تحقیق و پژوهش در سطح دانش‌آموزی برگزار می‌گردد.

در بخش دستاوردهای علمی این جشنواره؛ اختراعات، اکتشافات و مقالات شرکت‌کنندگان در ۱۱ حوزه‌ی برق و الکترونیک، علوم انسانی، مکانیک، هنر و عکاسی، ادبیات و زبان فارسی، ریاضی، شیمی، فیزیک و اخترفیزیک، پزشکی و علوم زیستی، کامپیوتر و معماری به رقابت می‌پردازند.

در بخش مسابقات، دست‌سازه‌های دانش‌آموزان در حوزه‌های رباتیک، هوافضا، آی تی، ماشین‌های شیمیایی و سازه‌های ماکارونی به رقابت گذاشته می‌شوند.

این جشنواره هر ساله در یکی از دانشگاه‌های مطرح پایتخت نظیر دانشگاه شهید رجایی، دانشگاه شهید عباسپور، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و … برگزار می‌گردد.

همچنین مسابقات سلام کاپ در سه مقطع دبستان، دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه برگزار می شود.

مراحل ثبت نام

دانش آموزان هر رده تحصیلی (متوسطه اول و متوسطه دوم) با توجه به زمان بندی اعلام شده، در سایت پیش ثبت نام کرده و مشخصات اولیه خود نظیر نام، نام خانوادگی، محل تحصیل و رشته مورد مسابقه را در سایت سلام کاپ وارده کرده و یک پروفایل برای خود ایجاد می کنند.

در مرحله دوم دانش آموزان با ورود به پروفایل خود، امکان ویرایش اطلاعات و تکمیل آن را دارند. همچنین در این مرحله می بایست فایل TDP خود را با توجه به درخواست داور در سایت سلام کاپ آپلود نمایند. این فایل در مرحله بعد توسط داوران مورد بررسی قرار می گیرد. پس از اعلام نتایج اولیه، تیم هایی که از نتایج نارضایتی دارند می توانند از اعتراض خود را در سامانه ثبت کنند تا دوباره توسط داوران مورد بررسی قرار گیرد.

تیم هایی که مستندات آنها توسط داوران مسابقات مورد پذیرش قرار می گیرد، اجازه حضور در مرحله سوم را می یابند. در این مرحله دانش آموزان به صورت آنلاین به سوالات داوران پاسخ داده و از مستندات خود دفاع می کنند. داوری به صورت آنلاین شرایط خود را دارد که با شرایط حضوری متفاوت است و در صورتی که رعایت نگردد، مورد حذف تیم می گردد (شرایط متعاقبا اعلام خواهد شد).

بخش‌های مسابقه

دستاوردهای علمی جشنواره

دوره‌های برگزار شده

سوالات متداول

آیا سلام کاپ همه ی دوره های پژوهشی را پوشش میدهد؟

سلام کاپ با توجه به علاقه مندی دانش آموزان، گرایش های پر طرف دار و سودمند را انتخاب کرده است و برای دانش آموزان پژوهشگر بستر مناسبی رو ایجاد میکند

رده های سنی سلام کاپ چیست؟

سلام کاپ برای متوسطه اول و متوسطه دوم (غیر از دوازدهمی ها) دوره مسابقات دارد و برای عزیزان دبستانی نیز جشنواره داریم که برای اطلاعات بیشتر می توانید از مدرسه مربوطه سوال کنید

آیا فقط دانش آموزان سلام امکان شرکت در سلام کاپ را دارند؟

نه، سلام کاپ برای همه ی علاقمندان به پژوهش است و همه دانش آموزان آزاد هستند در آن شرکت کنند

هزینه سلام کاپ چقدر است؟

سلام کاپ برای بچه های خود سلام رایگان است، اما ما برای غیر سلامی ها هم برنامه داریم، نمی گذاریم علاقمندان پژوهش برای علاقه شان سختی بکشند و سعی کردیم کمترین حق ثبت نام را در جشنواره سلام کاپ داشته باشیم

رتبه ها چگونه داده می شوند؟

ما به متوسطه اول و دوم و همین طور دختر و پسر ها، به طور مجزا رتبه و جایزه تقدیم میکنیم

به ما بپیوندید!

برای دریافت مقالات دوره‌ای در زمینه آموزش و تربیت فرزندتان، ایمیل خود را وارد کنید