خدمات پژوهشی متوسطه دوم

ما در مجموعه مدارس سلام در مقطع متوسطه دوم خدمات پژوهشی متنوعی را برای دانش آموزان ارائه می‌دهیم که این خدمات پژوهشی برگرفته است از اهداف و باورهای ما و اهمیتی که به مباحث پژوهشی می‌دهیم. در لینک زیر می‌توانید هم با متوسطه دوم‌های ما بیشتر آشنا شوید و هم در زمینه اهداف ما در زمینه مباحث پژوهشی و همچنین دستاوردهای دانش‌آموزان متوسطه دوم سلام در جشنواره‌ها و مسابقات پژوهشی آشنا شوید:

کلاس‌های آموزشی

از جمله برنامه‌های مجموعه مدارس سلام در این بخش می‌توان به کلاس‌های رباتیک (مقدماتی تا پیشرفته)، سازه‌های ماکارونی، فعالیت‌های هنری و ادبی، معماری، موشک آبی، گلدبرگ، هاورکرافت، گلایدر و… با توجه به شرایط بومی هر شعبه اشاره کرد. ضمن اینکه اردوهای پژوهشی و بازدیدی، فعالیت‌های دانش‌آموزان و اعزام آنها به مسابقات کشوری که در دستور کار این بخش قرار دارند، همگی به تقویت روحیه‌ی سختکوشی فرزندانمان کمک خواهد کرد.

مسابقات پژوهشی

علاوه بر مسابقات مختلف کشوری که فرزندانمان امکان شرکت در آنها را دارند، می‌توان به «سلام کاپ» اشاره کرد که به واسطه‌ی آن هر ساله بیش از هزار دانش آموز (سلامی و غیر سلامی) در قریب به ۳۰ گرایش پژوهشی، و در دو بخش دستاوردهای علمی و مسابقات پژوهشی به رقابت می‌پردازند. اولین دوره‌ی سلام کاپ آبان ۱۳۹۰ در دانشگاه شهید رجایی برگزار گردید و از آن زمان تاکنون ۷ دوره‌ی دیگر سلام کاپ به صورت منظم در دانشگاه‌های کشور برگزار گردیده است.

ثبت اختراعات دانش‌آموزی

توجه به ایده‌های خلاقانه‌ی فرزندانمان، یکی از اهداف مهم ما در راستای برنامه‌ریزی‌های پژوهشی است. در همین راستا کلاس‌هایی تحت عنوان «از ایده تا اختراع» طراحی شده‌اند تا دانش‌آموزان علاقه‌مند با حضور در کنار مربیان، ایده‌های خود را تا مرحله‌ ثبت اختراع پیش می‌برند.

مقاله نویسی

در راستای فعالیت‌های پژوهشی مجموعه مدارس سلام، اگر دانش‌آموزی تمایل به جمع‌آوری اطلاعات در حیطه‌های پژوهشی مختلفی داشته باشد، می‌تواند از همراهی یک مربی مجرب به عنوان راهنما، بهره ببرد.

به ما بپیوندید!

برای دریافت مقالات دوره‌ای در زمینه آموزش و تربیت فرزندتان، ایمیل خود را وارد کنید