خدمات پژوهشی متوسطه اول‌های سلام

ما در مجموعه مدارس سلام در مقطع متوسطه اول خدمات پژوهشی متنوعی را برای دانش آموزان ارائه می‌دهیم که این خدمات پژوهشی برگرفته‌است از اهداف و باورهای ما و اهمیتی که به مباحث پژوهشی می‌دهیم. در لینک زیر می‌توانید هم با متوسطه اول‌های ما بیشتر آشنا شوید و هم با اهداف ما در زمینه مباحث پژوهشی و همچنین دستاوردهای دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم سلام در جشنواره‌ها و مسابقات پژوهشی آشنا شوید:

کلاس‌های پژوهشی

از جمله کلاس‌های پژوهشی مجموعه مدارس سلام می‌توان به کلاس‌های رباتیک (مقدماتی تا پیشرفته)، سازه‌های ماکارونی، فعالیت‌های هنری و ادبی، معماری، موشک آبی، گلدبرگ، هاورکرافت، گلایدر و… با توجه به شرایط بومی هر شعبه اشاره کرد.

مسابقات

علاوه بر مسابقات مختلف کشوری که فرزندانمان امکان شرکت در آنها را دارند، می‌توان به «سلام کاپ» اشاره کرد که هر ساله به واسطه‌ی آن بیش از هزار دانش آموز سلامی و غیر سلامی در قریب به 30 گرایش پژوهشی مختلف به رقابت می‌پردازند. این مسابقات شامل دو بخش دستاوردهای علمی و مسابقات پژوهشی است که با هدف تقویت و توسعه روحیه‌ی تحقیق و پژوهش در سطح دانش‌آموزی برگزار می‌گردد و تلاش دارد از دانش آموزان پرسشگر و پژوهشگر حمایت نماید. اولین دوره مسابقات پژوهشی سلام کاپ  آبان 1390 در دانشگاه شهید رجایی برگزار گردید و از آن زمان تاکنون 7 دوره‌ی دیگر سلام کاپ به صورت منظم در دانشگاه‌های کشور برگزار گردیده است. این مسابقات در دو سطح متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت مجزا برای دختران و پسران در کنار جشنواره پژوهشی برای عزیزان دبستانی، برنامه‌ریزی و اجرا می گردد.

ثبت اختراعات دانش‌آموزی

توجه به ایده‌های خلاقانه‌ی فرزندانمان، یکی از اهداف مهم ما در راستای برنامه‌ریزی‌های پژوهشی است. در همین راستا کلاس‌هایی تحت عنوان «از ایده تا اختراع» طراحی شده‌اند تا دانش‌آموزان علاقه‌مند در صورت تمایل، با حضور در مربیان، ایده‌های خود را تا مرحله‌ ثبت اختراع پیش می‌برند. 

مقاله نویسی

در راستای فعالیت‌های پژوهشی مجموعه مدارس سلام، اگر دانش‌آموزی تمایل به جمع‌آوری اطلاعات در حیطه‌های پژوهشی باشد، می‌تواند از همراهی یک مربی مجرب به عنوان راهنما، بهره ببرد.

به ما بپیوندید!

برای دریافت مقالات دوره‌ای در زمینه آموزش و تربیت فرزندتان، ایمیل خود را وارد کنید