مجموعه پیش‌دبستانی‌ها و دبستان‌های سلام

آموزش خلاقانه به همراه بازی برای دانش آموزان در فضای آموزشی شاداب و انگیزشی

ویدیوی معرفی

آشنایی با پیش‌دبستان‌ها و دبستان‌های سلام

اصول و باورها

باور بنیادین ما در مجموعه مدارس سلام در نظر گرفتن توانمندی‌های منحصر به فردی در کودکانمان است که با تکیه بر اصول از پیش تعیین شده‌ و برنامه‌هایی که توسط کادر آموزشی متخصص طراحی گشته، فرصت رشد و شکوفایی پیدا می‌کنند. از بنیادین‌ترین این اصول می‌توان به استدلالی بودن باورهای اعتقادی و اخلاقی؛ برنامه‌ریزی برای رشد شناختی، عاطفی، اجتماعی و جسمانی دانش‌آموزان؛ به رسمیت شناخن تفاوت‌های فردی فرزندانمان؛ جلوگیری از ایجاد فضای رقابتی ناسالم در مدرسه؛ در نظر گرفتن تلاش و پشتکار به عنوان مهم‌ترین عامل یادگیری؛ استفاده از ارزشیابی به عنوان ابزاری برای بهبود سطح یادگیری؛ ایفای نقش «تسهیلگر» آموزشی توسط معلم و در نهایت آمادگی دانش‌آموزان برای تحقق مراتب حیات طیبه، اشاره کرد.

مدل آموزشی

اگر قصد آشنایی بیشتر با پیش دبستان و دبستان های سلام را دارید، کافی است اطلاعات اولیه خود را در سامانه ثبت نام وارد نمایید تا کارشناسان با شما تماس گرفته و دیگر اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

آموزش مجازی

«آموزش مجازی» ترکیب نسبتا غریبی‌ست که پدیده‌ی شگفتی‌سازی به نام «کرونا»، آن را به صورت رسمی وارد نظام آموزشی کشورمان کرد. از همان روزهای ابتدایی که عدم حضور دانش‌آموزان در مدارس الزامی گشت، مجموعه مدارس سلام به علت داشتن زیرساخت‌های مناسب توانستند به سرعت سیستم مدیریت آموزشی (LMS) خود را به سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (ELMS) تبدیل کنند و آموزش‌های خود را در بستر فضای مجازی ادامه دهند. ضمن اینکه با گذشت زمان فرصت تقویت این سیستم و افزودن امکانات بیشتر نیز فراهم آمد. چالش‌های این سبک از آموزش بر هچ کسی پوشیده نیست اما تلاش این مجموعه در راستای افزایش حداکثری تعامل در کلاس‌های مجازی بوده است. تا این حد که علاوه بر آموزش مستقیم و کلی معلم، امکان برقراری ارتباط و آموزش فردی، بررسی عملکرد دانش‌آموزان به صورت جداگانه، دعوت از اولیا وگفتگو با تک به تک دانش‌آموزان نیز فراهم شده است. مواردی که در «آموزش مجازی» بسیار اهمیت دارد و ما در مجموعه سلام نیز توجه ویژه¬ای به آن‌ها داشته‌‎ایم عبارتند از:

 • شخص معلم (سطح سواد ، ارتباط موثر با دانش آموزان، پاسخ گو بودن و میزان تسلط به فضای مجازی)
 • توجه به میزان ساعت استفاده‌ی دانش‌آموز
 • درگیر نشدن اولیا در فرایند آموزش و پیگیری‌ها
 • ارائه‌ی کامل محتوای آموزشی
 • امکان تعامل دانش آموزان با معلم و دوستان
 • تعداد کم دانش‌آموزان در کلاس
 • جذابیت آموزش
 • پیگیری موارد لازم از جانب مدرسه
 • نظم برنامه‌ها و عدم وجود مشکلات فنی

کلیاتی درباره پیش دبستان و دبستان

زمانبندی فعالیت

سال تحصیلی مجموعه با آغاز به کار پایگاه‌‌های تابستانی از تیر ماه، شروع می‌شود. کودکان و معلمان 6 هفته از تابستان و هر هفته 2 روز را برای کسب آشنایی بیشتر از هم فرصت دارند تا در این مدت، معلمان مجموعه طرح درسی منطبق با این شناخت برای مهر ماه آماده کنند. روزهای کاری پیش‌دبستان و دبستان‌های سلام از شنبه تا چهارشنبه و ساعت کاری پیش دبستان از 7:30 تا الی 13:30 و دبستان از ساعت 7:30 الی 14:30 می‌باشد. لازم به ذکر است مدت زمان هر کلاس نیز 45 دقیقه است.

اردوهای تفریحی و آموزشی

اردوهای تفریحی-آموزشی دانش‌آموزان هر ماه و طبق برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده‌ای صورت می‌گیرند. تأکید ما بر لزوم تفریحی بودن این اردوها و در نظر داشتن طرح درسی آموزشی در پسِ آنهاست. اهداف این اردوها لزوما منطبق با کتاب درسی نیست؛ لذت کنار هم بودن بچه‌ها اولین هدفی است که برای این اردوها در نظر گرفته می‌شود. تجربه‌ی قرار گرفتن در جامعه‌ای متفاوت و مواجه شدن با دغدغه‌های جدید نیز، از دیگر اهداف این اردوهاست. در ادامه برخی از اردوهایی که سالانه در مدارس سلام برگزار می¬شوند عنوان شده‌اند (لازم به ذکر است این اردوها برای پایه¬های مختلف دبستان بر اساس اهداف و محتوای آموزشی متفاوت هستند):

 • موزه‌ها
 • آزمایشگاه‌ و مراکز علمی (همچون رصد خانه و…)
 • تفریحی (پارک، سینما، تئاتر)
 • بازدید‌های نمایشگاهی (کانون‌ها، نمایشگاه کتاب و …)
 • همچنین در پایگاه تابستانی مجموعه مدارس سلام که تابستان هر سال برگزار می­شود نیز هر هفته یک اردو برای دانش‌آموزان پایه دوم تا ششم برنامه­ریزی و اجرا می­شود.

جشنواره‌ها

از جمله مناسبت‌هایی که در دبستان و پیش‌دبستانی سلام آنها را جشن می‌گیریم می‌توان به جشن یلدا، شکوفه‌ها و غنچه‌ها، روز پدر و روز مادر، نوروز، الفبا و روز دانش‌آموز اشاره کرد. همچنین تعدادی از جشنواره‌هایی که در مدارس سلام برگزار می‌شوند عبارتند از جشنواره‌های پژوهشی، جشنواره‌های فرهنگی-هنری اسوه حسنه، جشنواره‌ی غذا و….

دپارتمان‌های تخصصی دبستان

به خانواده سلام بپیوندید

به خانواده سلام بپیوندید

مجموعه مدارس سلام، با 48 شعبه در شهرهای مختلف کشور و 13 شعبه‌ در مقطع پیش‌دبستانی و دبستان در تهران، مشهد و شاهرود، از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی همراه شماست. همین حالا می‌توانید در قسمت آشنایی با شعب، نزدیک‌ترین شعبه به محل زندگی خود را پیدا کرده و یا فرآیند ثبت نامتان را شروع کنید!

سوالات متداول دوره پیش دبستانی

آیا فرزند ما در دوران پیش دبستانی خواندن و نوشتن الفبا را فرا می‌گیرد؟

خیر، در دوران پیش دبستانی هدف تقویت مهارت‌های شناختی، جسمی و عاطفی نوآموزان و آمادگی برای ورود به مقطع دبستان است. در دوران پیش دبستانی نوآموزان با صدای حروف و تشخیص صداها در کلمات آشنا می‌شوند و در کلاس اوّل خواندن و نوشتن حروف را یاد می‌گیرند.

چگونه اضطراب جدایی فرزندمان را کم کنیم؟

متخصصان ما در حوز‌ه‌ی مشاوره و مهارت‌های زندگی از ابتدای ورود نوآموز به پیش دبستانی در کنار شما و این عزیزان هستند و در فضایی آرام، صبورانه مسائل را تحلیل می‌کنند و راهکار مناسب ارائه می‌دهند.

در هنگام ثبت نام چه تستی از فرزندمان گرفته می شود؟

نوآموز در یک محیط شاد چند ایستگاه بازی را پشت سر می‌گذارد و در هر ایستگاه از لحاظ مهارتی خاص طبق نمودار رشد و بر اساس اهداف تعریف شده ارزیابی می‌گردد.

محدوده سنی برای ورود به پیش دبستانی چه سنی است؟

با توجه به قوانین آموزش و پرورش، محدوده‌ی سنی مجاز برای ثبت‌نام در پایه‌ی پیش‌دبستان متعلق به کودکان پنج سال تمام تا 7 سال است.

فرزندمان در پیش دبستان چه چیزی یاد می‌گیرد؟

تمرکز آموزش در دوران پیش دبستانی بر رشد همه جانبه‌ی نوآموزان و آمادگی آن‌ها برای ورود به دوره دبستان است. به همین دلیل این دوره باید از برنامه‌ها و فعالیت‌هایی تشکیل شود که در راستای رشد شناختی، عاطفی و جسمی آن‌ها باشد.

اگر فرزندمان پیش دبستان در مهد کودک سپری کند برای سال اول ابتدایی می‌توانیم در مدارس سلام ثبت نام کنیم؟

ظرفیت ثبت نام در پایه اول محدود و اولویت ثبت نام در مقطع دبستان با نوآموزان دوره‌ی پیش دبستانی سلام می‌باشد.

برای ثبت نام در مقطع پیش دبستانی از چه زمانی اقدام کنیم؟

شروع ثبت نام مجموعه مدارس سلام برای سال آینده از نیمه دی ماه سال قبل آغاز می‌گردد.

فضای فیزیکی آموزش پیش دبستانی در مدارس سلام چگونه است؟

فضای فیزیکی آموزشی طبق استانداردهای آموزشی طراحی شده و توجه ویژه‌ای به ایمنی، روحیه و فضای ذهنی این گروه سنی شده است. همچنین کلاس‌ها در موقعیتی قرار گرفته‌اند که دسترسی به تمام بخش‌های مورد نیاز نوآموز راحت باشد.

سوالات متداول دوره دبستان

برای ثبت نام در مقطع دبستان از چه زمانی اقدام کنیم؟

شروع ثبت نام مجموعه مدارس سلام برای سال آینده از نیمه‌ی دی ماه سال قبل آغاز می‌شود.

فضای فیزیکی آموزش در مدارس سلام چگونه است؟

فضای فیزیکی آموزشی طبق استانداردهای آموزشی طراحی شده و توجه ویژه‌ای به ایمنی، روحیه و فضای ذهنی این گروه سنی شده است. همچنین کلاس‌ها در موقعیتی قرار گرفته‌اند که دسترسی به تمام بخش‌های مورد نیاز دانش‌آموز راحت باشد.

منظور از آموزش به صورت مجازی چیست؟

کلیه‌ی تدریس‌ها به صورت آنلاین در کلاس‌های درس آنلاین با امکانات ویژه و فضای کار مناسب برای دانش‌آموزان، انجام می‌شود. همچنین دسترسی به کلیه‌ی خدمات و اطلاعات آموزشی، فرهنگی، پرورشی و… نیز به صورت آفلاین امکان‌پذیر است. پشتیبان آموزشی و فنی دانش‌آموزان در تمام مراحل آموزش آنلاین در کنارشان است.

خدماتی که از طرف مدرسه در فضای مجازی ارائه می‌شوند، به چه صورت هستند؟

برگزاری کلاس‌های آنلاین، برگزاری کلاس‌های آف‌لاین، پشتیبانی کامپیوتری و فنی (رفع مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سیستم‌های دانش‌آموزان)، پشتیبانی آموزشی، ارسال پکیج‌های آموزشی و ابزار مورد نیاز دانش‌آموزان به منزل، در اختیار قرار دادن «فیلم‌های آموزشی» و «فایل‌های صوتی» تدریس شده توسط معلم هر پایه در دروس مختلف، پشتیبانی 24 ساعته و پیگیری پیام‌ها و سؤالات اولیاء توسط ادمین‌های مدرسه و…

خدمات فوق برنامه و نحوه‌ی اجرای آن در زمان آنلاین به چه صورتی است؟

کلیه‌ی کلاس‌های فوق برنامه از قبیل هنر، خوشنویسی، پژوهش، کامپیوتر و زبان هم به صورت آنلاین و هم به صورت آف‌لاین انجام برگزار می‌گردند.

فرزند ما از حضور در کلاس آنلاین امتناع می‌کند و خیلی جدی به این قضیه نگاه نمی‌کند. چه برنامه ای برای این دانش‌آموزان دارید؟

تلاش برای ایجاد انگیزه و رغبت در کلاس‌های آنلاین، استفاده از فیلم‌ها و انیمیشن‌های کوتاه و جذاب آموزشی، پشتیبانی آموزشی دانش‌آموز و تماس مشاورین مدرسه با ایشان به صورت روزانه، از جمله برنامه‌های مدرسه در این راستاست.

در شیوه‌ی آموزش مجازی فرزندمان چگونه می‌تواند با معلم ارتباط بگیرد؟

صحبت و آشنایی معلم در کلاس آنلاین با تک‌تک دانش‌آموزان و ایجاد رابطه‌ی گرم و صمیمانه با استفاده از ترفندهای خلاق برای جذب ایشان به همین سبب برنامه‌ریزی شده است. در صورتی‌که این ارتباط برای معدود دانش‌آموزانی حاصل نشد، جلسه‌ی حضوری به صورت فردی در فضایی امن (در صورتی که وضعیت به صورت هشدار یا قرمز نباشد) با معلم برگزار می‌شود.

ثبت نام میان‌پایه در دبستان های سلام چگونه است؟

اولویت با ثبت نام دانش‌آموزان مدارس سلام است و ثبت نام میان‌پایه، سالانه به صورت محدودی، صورت می‌گیرد.

دانش آموزان چگونه برای ورود به مقطع بعدی آماده می شوند؟

برنامه‌های ویژه‌ی مدرسه در دوره‌ی دوم دبستان و سال ششم ابتدایی، دانش‌آموزان را از لحاظ علمی، پژوهشی و اخلاقی برای ورود به مقطع بعدی آماده می‌سازد. این برنامه‌ها شامل کلاس‌های آموزشی ویژه، کلاس‌های تحقیق و پژوه، پرورش و شناخت علایق و استعدادها و … می‌باشند.

آیا دانش‌آموزان سلام برای ورود به مدارس دوره متوسطه اول سلام آزمون ورودی دارند؟

دانش آموزان برای ورود به مقطع بعدی مصاحبه‌ی علمی‌، پژوهشی و اخلاقی دارند.

به ما بپیوندید!

برای دریافت مقالات دوره‌ای در زمینه آموزش و تربیت فرزندتان، ایمیل خود را وارد کنید