دبیرستان های دوره اول سلام

در این دوره 3 ساله، ما می خواهیم با تربیت نوجوانانی شاد، با انگیزه و تلاشگر، کمک کنیم تا دانش آموزان از دوره‌ی کودکی به دوران نوجوانی به صورت امن و با کمترین حواشی روحی و روانی عبور کنند.

آموزش در متوسطه اول

توجه به تفاوت‌های فردی دانش‌آموزان در یادگیری موفقیت در آزمون‌های علمی کشوری و جهانی موفقیت در جشنواره‌های پژوهشی مشاهده نتایج مسابقات فرهنگی

تلاش ما در مجموعه مدارس سلام همراهی فرزندانمان در انتقالی امن از دوره‌ی کودکی به نوجوانی، با کمترین حواشی احتمالی است. در همین راستا می‌توانیم با افتخار اعلام کنیم که در کنار استعدادیابی و رشد مهارت‌های فردی، تربیت نوجوانانی شاد، باانگیزه و تلاش‌گر، اصلی‌ترین اهداف ما در مجموعه‌ مدارس متوسطه سلام است.

آزمون‌های مدارس برتر

آزمون‌های مدارس برتر

مطالعه بیشتر

دانش‌آموزان مقطع متوسطه‌ی دوره‌ی اول مدارس سلام، هر سال در یک آزمون جامع تستی با فرزندانمان در دیگر مدارس سرزمینمان به رقابت می‌پردازند.

مراحل شش گانه آموزش

مراحل شش گانه آموزش

مطالعه بیشتر

فرایند آموزش در مدارس سلام سطوح 6 گانه‌ای را در بر می‌گیرد. در سطح اول، …

نظام دو کارنامه‌ای

نظام دو کارنامه‌ای

مطالعه بیشتر

طبق این نظام، علاوه بر گزارش‌های مستمری که به صورت پیوسته در اختیار خانواده‌های گرامی قرار می‌گیرد، …

زبان ترمیک

زبان ترمیک

مطالعه بیشتر

زمان آموزش زبان انگلیسی در دبیرستان‌های دوره اول مجموعه مدارس سلام، ۴ ساعت در هفته است…

اردوی مطالعاتی

اردوی مطالعاتی

مطالعه بیشتر

با توجه به برنامه‌ی سالانه‌ی مصوب در مجمع مدیران، دانش‌آموزان متوسطه‌ی دوره‌ی اول مجموعه مدارس سلام…

مجموعه تمرینات

مجموعه تمرینات

مطالعه بیشتر

یکی از ویژگی‌های شاخص مجموعه مدارس سلام، مجموعه تمرینات واحدی است که…

المپیاد

المپیاد

مطالعه بیشتر

درمجموعه‌ی سلام، نگاه به المپیادها از چهار وجه قابل بررسی است؛

فرهنگی متوسطه اول

اهداف فرهنگی هنری

آموزش دانش و فهم از زندگی آموزش مسئولیت‌پذیری آموزش آداب معاشرت تقویت نظم پذیری افزایش سخت‌کوشی تقویت روحیه‌ی تعهد مشاهده نتایج مسابقات فرهنگی

امروز نوجوانان ما دسترسی گسترده‌ای به منابع فرهنگی-هنری گوناگون دارند و این موضوع علاوه بر مزایای بیشماری که در راستای آشنایی آنها با سلایق مختلف دارد، وظیفه‌ی ما را نیز دو چندان می‌کند؛ چرا که همراهی واقعی ما زمانی میسر می‌شود که بتوانیم با خلاقیت و نوآوری حاصل از تفکر و تجربه، فضایی جذاب و آموزش محور در زمینه‌های فرهنگی-هنری برای فرزندانمان فراهم آوریم.

به صورت خلاصه می‌توان گفت هدف از ایجاد چنین فضایی در درجه‌ی اول پیدا کردن استعدادها و علایق دانش‌آموزان در حیطه‌های فرهنگی-هنری، آموزش آینده بینانه و همچنین دور نگه داشتن فرزندانمان از فعالیت‌ها و سرگرمی‌های بی‌فایده و حتی مضر است.

کلاس‌های فرهنگی و هنری

کلاس‌های فرهنگی و هنری

مطالعه بیشتر

توجه‌ ویژه‌ی مسئولین مجموعه مدارس سلام به امور فرهنگی-هنری، این مجموعه را بر آن داشته…

مسابقات

مسابقات

مطالعه بیشتر

جشنواره‌ی اسوه‌ی حسنه رقابتی جذاب و سالم بین تمام اعضای خانواده‌ی بزرگ سالم…‌

اردوهای تفریحی

اردوهای تفریحی

مطالعه بیشتر

درون شهری: اردوهای یک روزه که معمولا به مقصد سالن های ورزشی، مجتمع های تفریحی و …

شوراهای دانش‌آموزی

شوراهای دانش‌آموزی

مطالعه بیشتر

«مسئولیت‌پذیری» اولین ویژگی ضروری هر فرد برای زندگی در جامعه است…

جشنواره‌ی خیریه

جشنواره‌ی خیریه

مطالعه بیشتر

در راستای آشنایی با مسئولیت‌های اجتماعی، آموزش توجه به دیگران …

پژوهش در متوسطه اول

مشاهده نتایج مسابقات فرهنگی

همه‌ی ما می‌دانیم بسیاری از مهارت‌هایی که فرزندانمان در آینده به آنها نیاز خواهند داشت، مهارت‌های غیردرسی هستند که اگر در حین تحصیل آنها را آموزش نبینند، در آینده ایام سختی را پیش‌رو خواهند داشت. برای مثال پژوهشگری یکی از مهم‌ترینِ این مهارت‌هاست. هدف ما نیز در بخش پژوهش پرورش نوجوانانی پرسشگر و پژوهشگر است که از پایه‌ی هفتم تا پایه‌ی دوازدهم به صورت جدی به آن می‌پردازیم. در این راستا، در برنامه‌ی درسی مصوب هفتگی، 2 ساعت را به این موضوع اختصاص داده‌ایم تا بتوانیم استعدادهای فرزندانمان را در این حوزه، پیدا کرده و پرورش دهیم. همچنین تلاش کرده‌ایم رشته‌های متنوعی را در این بخش قرار دهیم تا دانش‌آموزان بتوانند حوزه‌های علایق خود را به راحتی پیدا کرده و دست به انتخاب بزنند. ضمن اینکه اردوهای پژوهشی و بازدیدی، فعالیت‌های دانش‌آموزان و اعزام آنها به مسابقات کشوری که در دستور کار این بخش قرار دارند، همگی به تقویت روحیه‌ی سختکوشی فرزندانمان کمک خواهد کرد.

کلاس های پژوهشی

کلاس های پژوهشی

مطالعه بیشتر

از جمله کلاس‌های پژوهشی مجموعه مدارس سلام می‌توان به …

مسابقات

مسابقات

مطالعه بیشتر

علاوه بر مسابقات مختلف کشوری که فرزندانمان امکان شرکت در آنها را دارند، …

ثبت اختراعات دانش‌آموزی

ثبت اختراعات دانش‌آموزی

مطالعه بیشتر

توجه به ایده‌های خلاقانه‌ی فرزندانمان، یکی از اهداف مهم ما در راستای برنامه‌ریزی‌های پژوهشی است…

مقاله نویسی

مقاله نویسی

مطالعه بیشتر

در راستای فعالیت‌های پژوهشی مجموعه مدارس سلام، اگر دانش‌آموزی …

به خانواده سلام بپیوندید

به خانواده سلام بپیوندید

مجموعه مدارس سلام، با 48 شعبه در شهرهای مختلف کشور و 17 شعبه‌ در مقطع متوسطه دوره اول دخترانه و پسرانه در تهران، البرز، تبریز و مشهد، از پیش دبستانی تا سال دوازدهم همراه شماست. با مراجعه به قسمت آشنایی با شعب سلام، می‌توانید نزدیک‌‌ترین شعبه به محل زندگی خود را پیدا کرده و یا فرآیند پذیرش را شروع کنید! 

مشاوره و هدایت تحصیلی

سوالات متداول

آیا برای ثبت نام آزمون ورودی برگزار می شود؟

آزمون ورودی صرفا برای ورود به متوسطه دوم برگزار شده و برای پذیرش مقاطع پایین تر مراحل مختلفی از جمله مصاحبه های فردی و خانوادگی تعبیه شده است.

سطح آموزش در مقایسه با کتاب های آموزش و پرورش چگونه است؟

در مقطع متوسطه ی اول و دوم آموزش ها در 6 سطح ارائه می گردند. سطح اول: آموزش کامل کتاب¬های آموزش و پرورش
سطح دوم: مجموعه تمرینات (ویژه مدارس سلام)
سطح سوم: کتاب های تستی (ویژه کسب مهارت های تست زنی)
سطح چهارم: فعالیت های پژوهشی
سطح پنجم: المپیادها (مسابقات علمی دروس ریاضیات، کامپیوتر، فیزیک، شیمی، نجوم، کامپیوتر)  سطح ششم: تولید محتوای الکترونیکی

موضوع و زمان فعالیت های تابستانی مدارس سلام چگونه است؟آیا حضور دانش آموز الزامی است؟

پایگاه تابستانی در مجموعه مدارس سلام بسته به مفطع مورد نظر بین 6 تا 8 هفته فعالیت آموزشی، فرهنگی، ورزشی و پژوهشی تعریف می گردد. با توجه به این مهم که شروع سال تحصیلی در سلام از تابستان می باشد، لذا حضور دانش آموزان در پایگاه تابستانی به استفاده مناسب از زمان و آمادگی بیشتر برای سال تحصیلی بسیار کمک کننده است. بنابراین توصیه می کنیم برنامه های تابستانی سلام را از دست ندهید.

سیستم آموزش مجازی مدارس به چه شکل می باشد؟ (آنلاین یا آفلاین و یا...)

از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا کرونا آموزش مجازی در مجموعه مدارس سلام آغاز شد و به لطف خداوند و بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته، در این امر موفق بوده ایم. همچنین علاوه بر آموزش، فعالیت های فرهنگی، پژوهشی و سایر فوق برنامه ها در دوران مذکور به قوت خود باقی است.

آیا سیستم مجموعه مدارس سلام به صورت هماهنگ عمل می کند؟

تصمیمات و برنامه های کلان مجموعه مثل آزمون ها، مسابقات و … با مشورت نمایندگان مدارس به ویژه مدیران به صورت مرکزی تصویب شده و تمامی مدارس ذیل این مصوبات فعالیت می کنند.

برنامه های پرورشی و فعالیت های فرهنگی مدارس چیست؟

مدارس سلام هر ساله علاوه بر برنامه های آموزشی، برنامه های فرهنگی و پرورشی متنوعی نیز برگزار می کند. برنامه های فرهنگی در مدارس با محوریت جشنواره ی اسوه ی حسنه و برنامه های پژوهشی با محوریت جشنواره سلام کاپ صورت می پذیرد. برای آمادگی حضور در هریک از جشنواره ها برنامه های متنوع و کلاس های ویژه ای در هر مدرسه برگزار می شود.

ساعت کاری مدرسه چگونه است؟

ساعت کاری مدارس در مقاطع و موقعیت های مختلف متفاوت است. برای کسب اطلاعات در مورد هر مقطع می توانید به صفحه ی متناسب به همان مقطع مراجعه بفرمایید. اما به طور کلی ساعت معمول مدارس در دبستان ها از ساعت 7:30 تا 14:30 ، در متوسطه اول 7:30 تا 15 و در متوسطه ی دوم از 7:30 تا 14:30 می باشد.

آیا مدارس سلام فعالیتی در موضوعات پژوهشی و المپیاد و مسابقات بین المللی دارد؟

بله ، بسیار زیاد.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد افتخارات و فعالیت ها در هرکدام از حوزه های مذکور به بخش های مختلف سایت مراجعه بفرمایید.

کلاس های زبان به چه صورت برگزار می شوند؟

کلاس های زبان در مقاطع دبستان و متوسطه ی اول به صورت ترمیک برنامه ریزی شده و در مقطع متوسطه دوم بدلیل وجود برنامه های آموزشی فشرده تر این نیاز در کلاس های زبان مصوب آموزش و پرورش برطرف می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های زبان انگلیسی در هر مقطع به صفحه ی مربوط به آن مقطع مراجعه بفرمایید.

آیا سیستم آموزشی مدارس سلام بر همه جنبه های پرورشی بچه ها مثل خلاقیت ،اعتماد به نفس و .... تاثیرگذار است؟

بله، رویکرد تاکید بر پرورش خلاقیت و زمینه سازی جهت بروز استعدادهای فردی دانش آموزان در کلیه ی مفاطع از پیش دبستان تا پایان سال دوازدهم در مدارس جاری هست.

موفقیت های علمی ،آموزشی و فرهنگی مدرسه در سالهای گذشته چگونه بوده است؟

: برای کسب اطلاعات در زمینه ی افتخارات علمی، فرهنگی و پژوهشی شما می توانید به بخش افتخارات وبسایت مجموعه مدارس سلام مراجعه کنید. همچنین افتخارات مدارس نیز به طور خاص در وبسایت مدارس وجود دارد.

نحوه تشخیص و تایید شعبات مجموعه مدارس سلام چگونه است؟

اسامی کلیه ی شعب مجموعه مدارس سلام در وبسایت موجود است.

به ما بپیوندید!

برای دریافت مقالات دوره‌ای در زمینه آموزش و تربیت فرزندتان، ایمیل خود را وارد کنید