banner1
سایت-rgb

آخرین اخبار

پیام های بهداشتی

  • روز جهانی جمعیت (۲۰ تیرماه) World Population Day

یازدهمین همایش دانش‌افزایی و هم‌اندیشی

پوشش خبرهمایش توانمند سازی و نو اندیشی

photo_۲۰۱۷-۰۴-۰۵_۲۱-۳۹-۰۰

مملکت ما همین‌طور که به علماء و دانشمندان احتیاج دارد، به قدرت شما  ورزشکاران نیز احتیاج دارد. این قدرت وقتی با ایمان باشد، پشتوانه یک ملت است.

امام خمینی

 

همانند دوره های قبل مجموعه مدارس سلام امسال نیز با همکاری مدارس ششمین مسابقات المپیاد ورزشی مجموعه مدارس سلام (بخش پسران) از تاریخ ۲۴لغایت ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۶در مجموعه ورزشی فرهنگی شهید دستجردی تهران (پاس اکباتان) در ۸ رشته ی تنیس روی میز، دو میدانی ،پرتاب دارت ، فوتبال ، شنا،  شطرنج ، بسکتبال و طناب کشی  به رقابت با یکدیگر می پردازند.

همانند دوره های قبل مجموعه مدارس سلام امسال نیز با همکاری مدارس سومین مسابقات المپیاد ورزشی مجموعه مدارس سلام (بخش دختران) در تاریخ ۲۶فروردین ماه ۱۳۹۶در مجموعه ورزشی فرهنگی غدیر در ۷ رشته ی والیبال ،پرتاب دارت ، بدمینتون  ، شنا،  شطرنج ، بسکتبال و طناب کشی  به رقابت با یکدیگر می پردازند.

photo_۲۰۱۷-۰۴-۰۵_۲۱-۴۰-۵۵

ششمین دوره جشنواره ملی ورزشی دانش‌آموزی «سلام»، با شرکت نزدیک به ۲۰۰۰ دانش‌آموز از استانهای مختلف کشور، امروز در مجموعه ورزشی شهید دستگردی اکباتان آغاز شد.

 این مسابقات در دو مقطع راهنمایی و متوسطه و دو شاخه پسران و دختران، در چهار دوره زمانی برگزار می‌شود که در مجموع نزدیک به ۲۰۰۰ دانش‌آموز پسر و دختر در آن شرکت می‌کنند.

حمیدرضا ملارمضانی افزود: این مسابقات در رشته‌های فوتسال، بسکتبال، والیبال، طناب‌کشی، دارت، شنا (در ۴ رشته)، دو و میدانی (در ۳ رشته)، تنیس روی میز، شطرنج، بدمینتون، دژابال و آمادگی جسمانی در دو قالب تیمی و انفرادی در حال برگزاری است.

به گفته دبیر این مسابقات ورزشی، هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد روحیه نشاط، برادری، تلاش، همت و همچنین یادگیری رقابت سالم بین دانش آموزان است. ارتقای آمادگی جسمانی، ترغیب دانش‌آموزان به ورزش حرفه‌ای و ارتقای شاخصه‌های سلامت در میان دانش‌آموزان، دیگر اهداف اعلام شده مسابقات دانش‌ آموزی سلام است. این مسابقات که ذیل آموزش و پرورش و با محوریت مجموعه مدارس سلام برگزار می‌شود، از این هفته آغاز شده و تا پایان هفته اول اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

ملارمضانی همچنین درباره جوایز این مسابقات گفت: به غیر از مدال های ورزشی و کاپ، در مجموع بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به تیم‌ها و افراد برنده اهدا خواهد شد.

پنجمین دوره مسابقات علمی سلام نیز بهمن ماه سال گذشته برگزار شد. در این مسابقات ملی دانش‌آموزی بیش از ۲۲۰۰ دانش‌آموز از سراسر کشور شرکت کرده بودند.

background-with-a-person-running_1017-6272

پوشش خبرى سلام ورزشی در رسانه ها

ششمین دوره مسابقات ملی سلام کاپ با حضور بیش از ٢هزار و ٢٠٠ دانش‌آموز ایرانی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری آریا، مدیر برگزاری این مسابقات ضمن اعلام این خبر گفت: مسابقات ملی سلام کاپ در دو مرحله تئوری و عملی برگزار می شود. مرحله تئوری روز بیست و یکم بهمن ماه برگزار شده و مرحله عملی آن امروز در بخش دختران و فردا در بخش پسران برگزار می گردد.
مهدی شاه‌حسینی، با بیان این‌که در این دوره از رقابت‌ها ١٠٠٠ شرکت‌کننده دختر و ١٢٠٠ شرکت‌کننده پسر از استانهای اصفهان، تهران، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان شرقی و سمنان به رقابت با یکدیگر می‌پردازند، اظهار کرد: این مسابقات در ۶ لیگِ رباتیک، هوافضا، سازه ماکارونی، ماشین‌های شیمیایی، برنامه‌نویسی و پروژه‌های پژوهشی و ۲۸ رشته ربات‌های مسیر یاب، امدادگر الف و ب ، جنگجو، فوتبالیست و گلایدر، هاورکرافت، راکت آبى، سازه راندمانى، سازه فشارى و هدفمند، مکانیک، الکترونیک، هنر و عکاسی، معماری، شیمی، ادبیات، کامپیوتر و ریاضی، برنامه نویسى، ماشین هاى شیمیایى، علوم انسانی، فیزیک، اخترفیزیک، زیست و مکاترونیک برگزار می‌شود.
وی درباره بخش تئوری مسابقات پژوهشی سلام‌کاپ گفت: بخش تئوری ۴۰ درصد از امتیاز نهایی هر تیم را شامل می‌شود و در این بخش تسلط دانش آموزان بر سازوکارهای علمی موجود در دست سازه‌هایشان مورد بررسی قرار می گیرد.
شاه حسینی تصریح کرد: همچنین در بخش پروژه‌های پژوهشی که شامل تحقیقات،‌ مقالات و اختراعات در حوزه‌های فنی و مهندسی، علوم پایه، زیست‌پزشکی، هنر، معماری، ادبیات و علوم انسانی است، داوری نهایی صورت گرفته و آثار برتر فردا مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
به گفته شاه‌حسینی، امروز شرکت‌کنندگان دختر در دانشگاه شهید رجایی به رقابت می‌پردازند و فردا دانش‌اموزان پسر در مسابقات شرکت می‌کنند.
وی افزود: هدف از برگزاری این مسابقات، ارائه دستاوردهای پژوهشی دانش‌آموزان است و این مسابقات از نظر کمیت رشته‌ها در کنار مسابقات تبیان جامع‌ترین رقابت دانش‌آموزی در کشور محسوب مى شود.
مدیر ششمین دوره مسابقات ملی سلام‌کاپ یادآور شد: بخش عملی این مسابقات تا فردا در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ادامه خواهد داشت.

پوشش خبرى سلام کاپ در رسانه ها

بازگشت به بالا