خدمات آموزشی متوسطه اول‌های سلام

ما در مجموعه مدارس سلام در مقطع متوسطه اول خدمات آموزشی متنوعی را برای دانش آموزان ارائه می‌دهیم که این خدمات آموزشی برگرفته‌است از اهداف و باورهای ما و اهمیتی که به مباحث آموزشی در کنار مباحث پژوهشی و فرهنگی و هنری می‌دهیم. در لینک زیر می‌توانید هم با متوسطه اول‌های ما بیشتر آشنا شوید و هم با اهداف ما در زمینه مباحث آموزشی آشنا شوید:

آزمون‌های مدارس برتر

دانش‌آموزان مقطع متوسطه‌ی دوره‌ی اول مدارس سلام، هر سال در یک آزمون جامع تستی با فرزندانمان در دیگر مدارس سرزمینمان به رقابت می‌پردازند. این آزمون معیاری برای سنجش عملکرد دانش‌آموزان و دبیران ما در سطح سوم آموزشی است. 

مراحل شش گانه آموزش

فرایند آموزش در مدارس سلام سطوح 6 گانه‌ای را در بر می‌گیرد. در سطح اول، به عنوان پایه‌ی نیاز علمی دانش‌آموزان، کتاب‌ها و و منابع درسی و رسمی آموزش و پرورش به طور دقیق به فرزندانمان آموزش داده می‌شود. سطح دوم به مجموعه تمارین تشریحی مدارس سلام اختصاص داده شده که توسط هیئت علمی و مجرب مدارس سلام تألیف شده‌ و در تمامی شعب به کار می‌روند. سطح سوم آموزشی، کتاب‌های تستی مورد تأیید معاونت آموزشی مدارس است. سطح چهارم در برگیرنده‌ی فعالیت‌های پژوهشی مدرسه، سطح پنجم به حوزه‌ی المپیادها و در نهایت سطح ششم به تولید محتوای الکترونیک اختصاص دارد.

نظام دو کارنامه‌ای

طبق این نظام، علاوه بر گزارش‌های مستمری که به صورت پیوسته در اختیار خانواده‌های گرامی قرار می‌گیرد، دانش‌آموزان برای هر درس یک نمره‌ی داخلی و یک نمره‌ی منطقه‌ای اخذ می‌کنند. تبدیل نمره‌ی داخلی به نمره‌ی منطقه‌ای، به کمک نرم‌ افزاری واحد با قواعد یکسان و ضرایب مشترک، به صورت هماهنگ بین مدارس انجام می‌پذیرد.   ارائه‌ی 5 نوبت کارنامه از روند تحصیلی دانش‌آموزان در طول سال (تحت عنوان کارنامه‌ی داخلی 1، 2 و 3 و همچنین کارنامه‌ی منطقه‌ای 1 و 2)، به اولیای محترم کمک می‌کند تا ضمن رسد لحظه به لحظه‌ی وضعیت علمی فرزندانشان، بتوانند به موقع برای نقاط ضعف احتمالی اقدامات لازم را اتخاذ کنند. 

 

زبان ترمیک

زمان آموزش زبان انگلیسی در دبیرستان‌های دوره اول مجموعه مدارس سلام، ۴ ساعت در هفته است که در این زمان علاوه بر آموزش کتاب درسی، زبان ترمیک نیز به صورت ویژه‌ای تدریس میشود. مرحله‌ تعیین سطح برای شرکت در کلاس‌های زبان ترمیک، در دوره‌ی تابستان انجام می‌شود و پس از آن دانش‌آموزان در کلاس‌های سطح‌بندی شده حضور می‌یابند. روش آموزش زبان ترمیک در مدارس سلام بر اساس CEFR (Common European Framework Reference) است و کتاب‌هایی که تدریس می‌شوند، کتب American English File هستند. به این ترتیب دانش‌آموزان آمادگی لازم برای شرکت در سطوح مختلف آزمون‌های بین‌المللی از جمله آزمون های دانشگاه کمبریج و IELTS را کسب می‌کنند.

اردو مطالعاتی

با توجه به برنامه‌ی سالانه‌ی مصوب در مجمع مدیران، دانش‌آموزان متوسطه‌ی دوره‌ی اول مجموعه مدارس سلام در دو نوبت، در آزمون‌های جامع حضور می‌یابند. در چنین موقعیتی، برنامه‌ریزی و اجرای اردوهای مطالعاتی یک هفته‌ای زیر نظر مسئولین پایه، فرصت بسیار خوبی برای تمرین سخت‌کوشی و نظم‌پذیری دانش‌آموزان می‌باشد.

مجموعه تمرینات

یکی از ویژگی‌های شاخص مجموعه مدارس سلام، مجموعه تمرینات واحدی است که به صورت اختصاصی در این مدارس تالیف می‌شوند. این مجموعه تمرین‌ها فراتر از سطح کتاب‌های درسی بوده و در قالب «کتاب مجموعه تمرینات» در کنار کتاب‌ها و محتوای اختصاصی معلمان، در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. 

به ما بپیوندید!

برای دریافت مقالات دوره‌ای در زمینه آموزش و تربیت فرزندتان، ایمیل خود را وارد کنید