خدمات آموزشی متوسطه دوم

ما در مجموعه مدارس سلام در مقطع متوسطه دوم خدمات آموزشی متنوعی را برای دانش آموزان ارائه می‌دهیم که این خدمات آموزشی برگرفته است از اهداف و باورهای ما و اهمیتی که به مباحث آموزشی در کنار مباحث پژوهشی و فرهنگی و هنری می‌دهیم. در لینک زیر می توانید هم با متوسطه دوم‌های ما بیشتر آشنا شوید و هم در زمینه اهداف ما در زمینه مباحث آموزشی و همچنین دستاوردهای دانش آموزان متوسطه دوم سلام در کنکور و المپیاد آشنا شوید:

آزمون‌های مدارس برتر

این آزمون‌ها در بین دانش‌آموزان مقطع یازدهم و دوازدهم و طی ۴ مرحله در ماه‌های آبان، دی، اسفند و اردیبهشت برگزار می‌گردد. برگزاری سالانه‌ی این آزمون‌ها باعث ایجاد رقابت مثبت در میان دانش‌آموزان مدارس مختلف می‌شود. ضمن اینکه مباحث این آزمون برنامه‌ی درسی تمام مدارس سلام را مشخص می‌نماید.

همچنین در پایه‌ی دوازدهم نیز با توجه به مطرح بودن اهمیت آزمون‌های تستی، ۱۳ مرحله آزمون با برنامه‌ی منحصر به فردی، ویژه‌ی مدارس سلام برگزار می‌شود. این برنامه هر سال توسط مشاوران خبره‌ی سال دوازدهم مورد بازبینی و اصلاح قرار می‌گیرد و متناسب با شرایط و تغییرات هر سال، به روزرسانی می‌گردد. اجرای این آزمون‌ها برای دانش‌آموزان، آمادگی لازم جهت شرکت در کنکور و برای دبیران، زمینه‌ساز طرح درس خواهند بود.

سطوح شش گانه آموزش

فرایند آموزش در مدارس متوسطه دوره دوم سلام سطوح ۵ گانه‌ای را در بر می‌گیرد. در لایه‌ی اول، به عنوان پایه‌ی نیاز علمی دانش‌آموزان، کتاب‌ها و و منابع درسی و رسمی آموزش و پرورش به طور دقیق به فرزندانمان آموزش داده می‌شود. لایه‌ی دوم به مجموعه تمارین تشریحی مدارس سلام اختصاص داده شده که توسط هیئت علمی و مجرب مدارس سلام تألیف شده‌ و در تمامی شعب به کار می‌روند. لایه‌ی سوم آموزشی، کتاب‌های جیبی مورد تأیید معاونت آموزشی مدارس است. لایه‌ی چهارم به حوزه‌ی المپیادها، لایه‌ی پنجم به بخش پژوهش و IT و در نهایت لایه ی ششم به تولید محتوای الکترونیک اختصاص دارد.

نظام دو کارنامه‌ای

طبق این نظام، دانش‌آموزان برای هر درس یک نمره‌ی داخلی و یک نمره‌ی منطقه‌ای اخذ می‌کنند. تبدیل نمره‌ی داخلی به نمره‌ی منطقه‌ای، به کمک نرم‌ افزاری واحد با قواعد یکسان و ضرایب مشترک، به صورت هماهنگ بین مدارس انجام می‌پذیرد. لازم به ذکر است اجرای این نظام، درکنار گزارش‌های مستمری است که از فعالیت فرزندانمان به خانواده‌های محترم ارائه می‌شود. ارائه‌ی ۵ نوبت کارنامه از روند تحصیلی دانش‌آموزان در طول سال، به اولیای محترم کمک می‌کند تا ضمن رسد لحظه به لحظه‌ی وضعیت علمی فرزندانشان، بتوانند به موقع برای نقاط ضعف احتمالی اقدامات لازم را اتخاذ کنند.

اردو مطالعاتی

برگزاری اردوهای مطالعاتی، علاوه بر فراهم آوردن فرصت مناسبی برای مطالعه زیر نظر مسئولین پایه، فرصت بسیار خوبی برای تمرین سخت‌کوشی و نظم‌پذیری دانش‌آموزان می‌باشد. ضمن اینکه این مدت زمان الگوی خوبی جهت آموزش نحوه‌ی درست درس خواندن و اجرای برنامه‌ها، به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد. برنامه‌ی اجرایی این اردوها در پایه‌های مختلف این مقطع، به شرح زیر است:

پایه‌ی دهم و یازدهم: اردوهای مطالعاتی قبل از آزمون جامع، برای شرکت در این آزمون‌ها، زیر نظر مسئولین پایه برگزار می‌شود. این اردوها اختیاری بوده و در ساعات عصر برگزار می‌گردند.

در سال دوازدهم: با توجه به حساسیت‌های موجود در این سال، اردوهای مطالعاتی ویژه‌ای در شهریور ماه، دی ماه، ایام نوروز و ایام بعد از نوروز ترتیب داده می شود. این اردوها ضمن فراهم آوردن فرصت مطالعاتی، به تمرین سخت کوشی و بالابردن میزان ساعت مطالعه در دانش‌آموزان کمک می‌کنند.

به ما بپیوندید!

برای دریافت مقالات دوره‌ای در زمینه آموزش و تربیت فرزندتان، ایمیل خود را وارد کنید