خدمات فرهنگی متوسطه اول‌های سلام

ما در مجموعه مدارس سلام در مقطع متوسطه اول خدمات فرهنگی متنوعی را برای دانش آموزان ارائه می‌دهیم که این خدمات فرهنگی برگرفته‌است از اهداف و باورهای ما و اهمیتی که به مباحث فرهنگی و هنری می‌دهیم. در لینک زیر می‌توانید هم با متوسطه اول‌های ما بیشتر آشنا شوید و هم با اهداف ما در زمینه مباحث فرهنگی هنری آشنا شوید:

کلاس‌های فرهنگی و هنری

توجه‌ ویژه‌ی مسئولین مجموعه مدارس سلام به امور فرهنگی-هنری، این مجموعه را بر آن داشته تا بخشی از فعالیت‌های ثابت هفتگی دانش‌آموزان را به این حوزه اختصاص دهند. به این ترتیب، 2 زنگ در هفته به آموزش رشته‌های متنوع فرهنگی-هنری تعلق می‌یابد. این زمان به دانش‌آموزان فرصت می‌دهد تا از بین رشته‌های مختلفی همچون فتوشاپ، تدوین، نقاشی، هنرهای دستی، معرق و… رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود را انتخاب نموده و به طور تخصصی در آن رشته مشغول آموزش و فعالیت شوند. 

مسابقات

جشنواره‌ی اسوه‌ی حسنه رقابتی جذاب و سالم بین تمام اعضای خانواده‌ی بزرگ سالم و در رشته‌های مختلف حضوری نظیر سرود، تئاتر، نمایشنامه‌خوانی، انشا، نماز و…، رشته‌های مختلف کتبی همچون تفسیر قرآن، نهج‌البلاغه، احکام، صحیفه سجادیه و… و رشته‌های ارسالی مانند نقاشی، طراحی، کاریکاتور، هنرهای تجسمی و… برگزار می‌گردد. لازم به ذکر است که در دوران همه‌گیری کرونا نیز این جشنواره‌ها با عنوان‌های کتبی و ارسالی برگزار شدند.

اردوهای تفریحی

  1. درون شهری: اردوهای یک روزه که معمولا به مقصد سالن های ورزشی، مجتمع های تفریحی و … هستند و طبق برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده، اغلب یک روز از هر فصل را به خود اختصاص می‌دهند.
  2. برون شهری: اطلاعات و تجربیات مسئولین و معلمان مدرسه نشان می‌دهد تجربه‌ی کنار هم بودن دانش‌آموزان در اردوهای یک یا چند روزه، جنبه‌های مختلف امور تربیتی و پرورشی فرزندانمان را تکمیل و تجهیز می‌نماید. این اردوها که در شهرهای مختلفی برگزار می‌شوند، علاوه بر آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ، آداب و رسوم و میراث گرانبهای پیشینیان ایران زمین، تجربه‌ی چگونه در کنار هم زیستن، انجام کارهای دسته جمعی و لذت شاد بودن از همراهی با هم را برای فرزندانمان رقم می‌زند.

شوراهای دانش‌آموزی

«مسئولیت‌پذیری» اولین ویژگی ضروری هر فرد برای زندگی در جامعه است و تلاش هر خانواده‌ای در راستای نهادینه کردن این ویژگی از سنین پایین، در شخصیت فرزندش است. سعی ما بر این است که آشنایی با ضوابط و نحوه‌ی پیشبرد درست امور، در جامعه‌ی کوچکی به نام مدرسه‌س سلام آموزش داده شود تا فرزندانمان آمادگی بیشتری برای ورود به جامعه‌ی بزرگتر را داشته باشند. شکل‌گیری شوراهای دانش‌آموزی نیز در همین راستا بوده تا دانش‌آموزان بتوانند امور داخلی مدرسه را، به کمک مسئولین مدرسه، مدیریت کنند و برای مدیریت امور مهم‌تر در جامعه، آمادگی‌های لازم را کسب نمایند.

جشنواره خیریه

در راستای آشنایی با مسئولیت‌های اجتماعی، آموزش توجه به دیگران و تقویت احساس نوع دوستی، همه ساله در مدارس سلام جشنواره‌های خیریه‌ای با غرفه‌های متنوعی نظیر غذا و کاردستی و … با حضور اولیا و دانش آموزان برگزار می‌شوند. کلیه عواید این جشنواره‌ها صرف امور خیریه می‌گردند.

به ما بپیوندید!

برای دریافت مقالات دوره‌ای در زمینه آموزش و تربیت فرزندتان، ایمیل خود را وارد کنید