خدمات فرهنگی متوسطه دوم

ما در مجموعه مدارس سلام در مقطع متوسطه دوم خدمات فرهنگی متنوعی را برای دانش آموزان ارائه می‌دهیم که این خدمات فرهنگی برگرفته است از اهداف و باورهای ما و اهمیتی که به مباحث فرهنگی و هنری می‌دهیم. در لینک زیر می‌توانید هم با متوسطه دوم‌های ما بیشتر آشنا شوید و هم در زمینه اهداف ما در زمینه مباحث فرهنگی هنری و همچنین دستاوردهای دانش‌آموزان متوسطه دوم سالم آشنا شوید:

کلاس‌های فرهنگی و هنری

ما در مجموعه مدارس سلام تلاش کرده‌ایم تا امکانات مختلفی را برای بخش فرهنگی-هنری فراهم آوریم. برگزاری کلاس‌های متنوع فرهنگی و هنری از قبیل قرائت قرآن، تفسیر قرآن، سبک زندگی، سرود، مجری‌گری، تئاتر، نمایشنامه‌خوانی، کارگاه نقد فیلم، کارگاه قصه‌نویسی و… بخشی از کلاس‌های طراحی شده برای این بخش هستند.

مسابقات

مسابقات این بخش به دو دسته‌ی درون سازمانی (همچون جشنواره‌ی اسوه حسنه) و مسابقات آموزش و پرورش (منطقه تا کشور) تقسیم می‌شوند. جشنواره‌ی اسوه‌ی حسنه رقابتی جذاب و سالم بین تمام اعضای خانواده‌ی بزرگ سلام به وجود می‌آورد و در رشته‌های مختلف حضوری نظیر سرود، تئاتر، نمایشنامه‌خوانی، انشا، نماز و…، رشته‌های مختلف کتبی همچون تفسیر قرآن، نهج‌البلاغه، احکام، صحیفه سجادیه و… و رشته‌های ارسالی مانند نقاشی، طراحی، کاریکاتور، هنرهای تجسمی و… برگزار می‌گردد. لازم به ذکر است در دوره‌ی همه‌گیری بیماری کرونا نیز این جشنواره با عنوان‌های کتبی و ارسالی برگزار گردید.

اردوهای تفریحی

  1. درون شهری: اردوهای یک روزه که معمولا به مقصد سالن های ورزشی، مجتمع های تفریحی و … هستند و طبق برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده، اغلب یک روز از هر فصل را به خود اختصاص می‌دهند.
  2. برون شهری: اطلاعات و تجربیات مسئولین و معلمان مدرسه نشان می‌دهد تجربه‌ی کنار هم بودن دانش‌آموزان در اردوهای یک یا چند روزه، جنبه‌های مختلف امور تربیتی و پرورشی فرزندانمان را تکمیل و تجهیز می‌نماید. این اردوها که در شهرهای مختلفی برگزار می‌شوند، علاوه بر آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ، آداب و رسوم و میراث گرانبهای پیشینیان ایران زمین، تجربه‌ی چگونه در کنار هم زیستن، انجام کارهای دسته جمعی و لذت شاد بودن از همراهی با هم را برای فرزندانمان رقم می‌زند.

شوراهای دانش‌آموزی

هدف اصلی این شوراها، آماده‌سازی دانش‌آموزان برای جامعه‌پذیری، تمرین مشارکت و ایجاد احساس مسئولیت‌پذیری در آنهاست. همچنین در خلال فعالیت‌های این شوراها از توانمندی‌های فرزندانمان در اجرای برنامه‌های مختلف کمک گرفته می‌شود، دانش‌آموزان به واسطه‌ی پروژه‌های مختلف اجرایی، کار گروهی را تمرین می‌کنند و همین پروژه‌ها باعث ایجاد احساس رقابت بین کلاس‌ها برای مشارکت در فعالیت‌های دبیرستان می‌شود، شوراها به کاهش فاصله بین مسئولین و دانش‌آموزان کمک می‌کنند و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های نیروی انسانی می‌گردند.

جشنواره خیریه

در راستای آشنایی با مسئولیت‌های اجتماعی، آموزش توجه به دیگران و تقویت احساس نوع دوستی، همه ساله در مدارس سلام جشنواره‌های خیریه‌ای با غرفه‌های متنوعی نظیر غذا و کاردستی و … با حضور اولیا و دانش آموزان برگزار می‌شوند. کلیه عواید این جشنواره‌ها صرف امور خیریه می‌گردند.

به ما بپیوندید!

برای دریافت مقالات دوره‌ای در زمینه آموزش و تربیت فرزندتان، ایمیل خود را وارد کنید