1%

salamsch.com

راهنمای تصویری آزمون دادن در سایت همگام

چگونه در سایت همگام آزمون دهیم؟ همراه با راهنمای تصویری

سامانه همگام یک سامانه آنلاین و همگانی برای دانش‌آموزها، معلم‌ها و والدین است. بسیاری از فعالیت‌های دانش‌آموزی، آزمون‌ها، ثبت‌نام در آزمون‌های المپیادی، مشاهده برنامه کلاسی و رویدادهای غیردرسی در این سامانه به صورت آنلاین انجام می‌شوند. در این مقاله می‌خواهیم راجع به اینکه چگونه در سایت همگام آزمون دهیم، صحبت کنیم.

این مقاله را نیز در مورد سایت همگام مطالعه کنید: راهنمای جامع سامانه همگام برای پایه نهم و آزمون سلامت روان همگام

چگونه در سایت همگام ازمون دهیم؟

یکی از فعالیت‌های اصلی سایت همگام برگزاری آنلاین آزمون‌های مختلف است. این کار علاوه بر اینکه باعث صرفه‌جویی در هزینه می‌شود، استرس دانش‌آموزها را هم کم می‌کند. امتحان‌های میان‌ترم، پایان‌ترم، آزمون‌های هدایت تحصیلی، استعداد و رغبت در سامانه‌ همگام انجام می‌شود. دانش‌آموزها در سایت همگام می‌توانند در ساعت‌ و روزهای غیردرسی هم امتحان دهند. مراحل آزمون دادن در سایت همگام به صورت زیر است:

برای اطلاع بیشتر در مورد هدایت تحصیلی این مقاله را مطالعه کنید: فرایند هدایت تحصیلی

  1. اولین مرحله وارد شدن به سایت همگام است. با داشتن نام کاربری و رمز عبور می‌توانید وارد سامانه همگام شوید. اگر رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید، باید به صورت حضوری به مدیر مدرسه مراجعه کنید.
  2. با ورود به سامانه، گزینه‌های زیادی نشان داده می‌شود که گزینه آزمون آنلاین مربوط به شرکت در آزمون‌ها است.
چگونه در سایت همگام ازمون دهیم؟
  • در بخش آزمون‌ها، عنوان درس‌ها، زمان شروع آزمون، پایان آزمون، مدت زمان آزمون و کلاس نشان داده شده است. با کلیک روی سمت چپ (مدیریت)، وارد محیط آزمون می‌شوید.
  • در زمان تعیین‌شده به سوال‌ها پاسخ داده و بعد روی گزینه تحویل برگه کلیک کنید. فراموش نکنید که هر آزمون زمان مشخصی دارد. بنابراین بعد از تمام شدن زمان آزمون، برگه شما به طور خودکار تحویل داده می‌شود و دیگر نمی‌توانید سوا‌ل‌ها را ببینید یا پاسخ‌ها را مرور کنید.

سعی کنید قبل از تمام شدن مهلت آزمون، پاسخ‌ها را مرور کنید و اگر غلطی دیدید، آن را درست کنید، چون بعد از تایید نهایی برگه و تحویل برگه امتحانی، امکان اصلاح وجود ندارد.

اگر ازمون همگام ندهیم چه می شود؟

در بخش قبل، راهنمای تصویری «چگونه در سایت همگام آزمون دهیم» را مشاهده کردید. اما شاید بعضی از دانش‌آموزها شرایط حضور در آزمون همگانی را نداشته باشند. آیا آنها می‌توانند در آزمون همگام شرکت نکنند و حضوری امتحان دهند؟ پاسخ این سوال به قوانین مدرسه، دستورالعمل ستاد کرونا و شرایط مدرسه بستگی دارد. طبق آخرین اخبار وزارت آموزش و پرورش، برگزاری حضوری و مجازی امتحان‌ها به شرایط کرونا در شهرهای مختلف و رنگ‌بندی شهرها بستگی دارد. ستاد کرونا، حضوری یا مجازی بودن امتحان‌ها را اعلام می‌کند. بنابراین تا اطلاع ثانوی تنها روش برگزاری امتحان‌ها، سامانه همگام است.

انواع آزمون آنلاین در سایت همگام چیست؟

سامانه همگام علاوه بر آزمون‌های کلاسی و نهایی، آزمون‌های دیگری هم دارد که از آنها می‌توان به آزمون هدایت تحصیلی و آزمون‌های مشاوره‌ای اشاره کرد.

انواع آزمون آنلاین در سایت همگام چیست؟

برای شرکت در آزمون‌های مشاوره‌ای، گزینه‌ آزمون‌های مشاوره‌ای را در سایت همگام انتخاب کرده و وارد بخش شرکت در آزمون‌های خودارزیابی شوید.

در آزمون‌های مشاوره‌ای

در این قسمت می‌توانید آزمون رغبت و استعداد همگام را مشاهده کنید. این آزمون‌ها میزان علاقه‌مندی شما به رشته‌‌های مختلف را مشخص می‌کنند و سلامت روانی، رفتار و رغبت تحصیلی را می‌سنجند. تمام آزمون‌های مشاوره‌ای همگام در بازه زمانی خاصی برگزار می‌شوند. بنابراین قبل و بعد از آن تاریخ نمی‌توانید در آزمون‌ها شرکت کنید.             

اطلاعات تکمیلی انتخاب رشته نهم: شناسایی علاقه و توانایی دانش آموز در انتخاب رشته و تمام نکات لازم برای انتخاب رشته نهم به دهم

چگونه کارنامه را در سایت همگام ببینیم؟

بعد از ورود به سامانه همگام، یکی از گزینه‌هایی که می‌بینید، بخش کارنامه است. کارنامه نهایی، کارنامه هفتگی و ماهانه در این بخش قابل مشاهده هستند. فایل کارنامه در بخش مدیریت قرار دارد.

ورود به سامانه همگام

معمولا معلم‌ها دو تا سه هفته بعد از امتحان‌ها نمرات را در سامانه همگام بارگذاری می‌کنند. دانش‌آموزها می‌توانند برای اطلاع از نمره‌های‌شان در زمان‌های مختلف وارد سامانه همگام شده و بخش کارنامه را بررسی کنند تا به محض به روزرسانی نمره‌ها را ببینند.

این مقاله را نیز مطالعه کنید: راهنمای تصویری ثبت نمرات در سامانه همگام

در آخر اینکه

سامانه همگام به منظور اجرای آنلاین فعالیت‌های کلاسی و مدرسه و هماهنگی بیشتر بین مدارس، معلم‌ها و دانش‌آموزها طراحی شده است. یکی از فعالیت‌های این سامانه برگزاری آزمون‌های نهایی، کلاسی، ماهانه و آزمون‌های مشاوره مثل آزمون هدایت تحصیلی و آزمون رغبت و استعداد دانش‌آموزها است. در این مقاله توضیح دادیم که چگونه در سایت همگام آزمون دهیم؟ و چگونه کارنامه را در سایت همگام ببینیم؟ امیدواریم بدون نگرانی در آزمون‌های هفتگی و ماهانه‌ خود شرکت کرده و نتایج خوبی بگیرید.

Share on whatsapp
Share on telegram
مقالات و نشریه‌های مجموعه مدارس سلام

چگونه در سایت همگام آزمون دهیم؟ همراه با راهنمای تصویری

جهت دانلود این مقاله به صورت فایل کلیک کنید

جهت دریافت اطلاعیه ها و اخبار مجموعه مدارس سلام شماره تماس یا ایمیلتان را وارد کنید

لطفا شماره موبایل خود را وارد نمائید