1%

salamsch.com

متوسطه دوم تبریز

معرفی بهترین مدارس متوسطه دوم تبریز

معیارهای مهم برای انتخاب بهترین مدارس متوسطه دوره دوم تبریز

بچه‌ها از حدود شش سالگی به بعد برای نصف روز از خانه خارج می‌شوند و وقت‌شان را در مدرسه می‌گذرانند. پدر و مادرها خواه ناخواه روی این چند ساعت حضور بچه‌ها در مدرسه حساس هستند و دل‌شان می‌خواهد فرزندان‌شان جایی درس بخوانند و آموزش ببینند که از هر نظر مناسب باشد.

راستش را بخواهید هرچه سن و مقطع تحصیلی بچه‌ها بالاتر می‌رود این حساسیت بیشتر هم می‌شود. فرقی هم نمی‌کند ساکن کدام شهر باشید و بخواهید بهترین دبیرستان‌های تهران را پیدا کنید یا دنبال بهترین مدارس متوسطه دوم تبریز باشید؛ درهر حال دل‌تان می‌خواهد فرزندتان را در یک مدرسه‌ی همه چیز تمام ثبت‌نام کنید.

در این مقاله می‌خواهیم معیارهایی برای انتخاب بهترین مدارس متوسطه دوم دراختیارتان بگذاریم و بهتان کمک کنیم اولویت‌بندی درستی برای انتخاب مدارس متوسطه دوم تبریز و دیگر شهرها به‌دست بیاورید. تا آخر مقاله‌ همراهی‌مان کنید.

این مقاله را نیز مطالعه کنید: بهترین مدارس متوسطه اول تبریز و بهترین مدارس متوسطه دوم کرج

قبل از هر کاری اولویت‌هایتان در انتخاب مدرسه را مشخص کنید

چه دنبال بهترین مدارس متوسطه دوم دخترانه تبریز و بقیه‌ی شهرها باشید و چه بخواهید یک مرکز پیش‌دبستانی عالی برای فرزندتان پیدا کنید، قبل از هر چیز باید اولویت‌هایتان مشخص باشد.

بهتر است قبل از هر تصمیمی برای انتخاب مدرسه مناسب کمی تحقیق کنید و اولویت‌هایتان را بنویسید. مشخص کردن اولویت‌ها باعث می‌شود مسیر پیش رویتان مشخص‌تر باشد و به بیراهه نروید.

واقعیت این است که چه بخواهید و چه نخواهید هیچ مدرسه‌ای در دنیا وجود ندارد که از تمام لحاظ کامل و بدون اشکال باشد. انتخاب اولویت‌ها کمک می‌کند ایده‌آل‌های شما برای انتخاب مدرسه مشخص‌تر شود. اینطوری براساس اولویت‌ها جلو می‌روید و درنهایت جایی را انتخاب می‌کنید که به ویژگی‌های مورد نظرتان نزدیک‌تر است.

در ادامه در مورد ویژگی‌هایی یک مدرسه‌ی خوب توضیح می‌دهیم تا بتوانید از بین‌شان اولویت‌هایتان را انتخاب کنید و بچینید. در این‌صورت چه دنبال انتخاب بهترین مدارس متوسطه دوم پسرانه تبریز باشید یا بخواهید بهترین مدرسه‌ی یک شهر دیگر را پیدا کنید، دید بازتری خواهید داشت.

سامانه کارسنج

10 سوالی که هنگام تحقیق درمورد مدرسه‌ای باید بپرسید

مدرسه کجا قرار دارد؟

وقتی می‌خواهید یک مدرسه‌ی مناسب برای فرزندتان انتخاب کنید حتما قبل از هرچیز به محل قرار گرفتن مدرسه دقت می‌کنید. این‌که مدرسه‌ی مورد نظر در چه فاصله‌ای از محل زندگی‌تان قرار گرفته واقعا موضوع مهمی است.

دانش‌آموزان دبیرستانی فاصله‌ی خانه تا مدرسه را خودشان طی می‌کنند و امنیت مسیری که قرار است هر روز بروند و بیایند واقعا مهم است.

گاهی اوقات پیش می‌آید مدرسه‌ی مناسبی از هر نظر پیدا می‌کنید ولی فاصله‌اش تا محل زندگی‌تان نزدیک نیست و ممکن است این موضوع نگران‌تان کند. بهتان توصیه می‌کنیم اگر به چنین موردی برخورد کردید راحت از کنارش نگذرید و راه‌های راحت‌تر برای رسیدن به مدرسه‌ی خوب ولی دور را بررسی کنید. گاهی فرزندتان می‌تواند با سیستم حمل‌ونقل عمومی یا سرویس این مسیر را بدون دردسر و خطر هر روز طی کند.

فضای آموزشی مدرسه استاندارد است؟

یک دبیرستان خوب باید جای کافی برای آموزش و فعالیت‌های دانش‌آموزان داشته باشد؛ از فعالیت‌های تفریحی و ورزشی گرفته تا فعالیت‌های درسی و آموزشی.

فضای مدرسه از هر نظر باید استاندارد باشد. راهروها، کلاس‌ها، کتابخانه، حیاط و… مدرسه باید پاسخگوی تعداد و نیاز تمام دانش‌آموزان باشد.

معلم‌ها و کادر آموزشی بهترین مدارس متوسطه دوم تبریز چه ویژگی‌هایی دارند؟

خیلی‌ها در انتخاب بهترین مدارس متوسطه دوم تبریز یا تهران و… شاید بیشتر از هر چیزی به ویژگی و سابقه‌ی دبیران توجه کنند. داشتن دبیران و معلمان کاربلد و مسلط یکی از مهم‌ترین معیارها برای انتخاب یک دبیرستان مناسب است.

دبیران باید هم از نظر علمی سطح بالایی داشته باشند و هم تجربه‌شان در زمینه‌ی تدریس و ارتباط با دانش‌آموزان کافی باشد.

 به‌روز بودن معلم هم یکی دیگر از خصوصیاتی است که هنگام انتخاب مدرسه باید حتما بهش توجه کنید. این روزها دبیران حرفه‌ای به علم روز مسلط هستند، با فناوری‌های جدید آشنایی دارند و می‌توانند به‌راحتی با نرم‌افزارها و فناوری‌ها کار کنند.

ازطرفی یک دبیر آگاه و کارآزموده شیوه‌های تدریس به‌روز و دقیقی دارد. دانش‌آموزان را در پروسه‌ی تدریس وارد می‌کند و بهشان انگیزه‌ی کافی برای یادگیری، شرکت در بحث‌های کلاسی و… می‌دهد.

اولویت فرزندتان برای انتخاب بهترین مدارس متوسطه دوم تبریز چیست؟

شما به‌عنوان والدین حتما صلاح فرزندان‌تان را می‌خواهید و دل‌تان می‌خواهد بهترین محیط آموزشی را برایش فراهم کنید. اما چه بخواهید از بین مدارس متوسطه دوم پسرانه تبریز یا اصفهان و… انتخاب کنید یا برای فرزند دخترتان دنبال بهترین مدارس متوسطه دخترانه تبریز یا مشهد و… باشید، درهر حال باید اولویت‌ها و نظر خودش را هم بپرسید.

شما می‌توانید قبل از انتخاب مدرسه، اولویت‌های خودتان و همین‌طور فرزندتان را همزمان مشخص کنید و باتوجه به همه‌ی اولویت‌ها تصمیم نهایی‌تان را بگیرید.

آیا محیط مدرسه برای فرزندتان دلنشن و امن است؟

حتما قبل از ثبت‌نام همراه فرزندتان به دبیرستان مورد نظر بروید و به همه‌ی قسمت‌هایش سر بزنید. فرزند شما باید نسبت به فضای مدرسه، کلاس‌ها، کادر آموزشی و مدیریت و… حس خوبی داشته باشد و احساس امنیت کند. چون درنهایت این دانش‌آموزان هستند که باید روزها و ماه‌ها در فضای مدرسه درس بخوانند و فعالیت کنند؛ بنابراین باید از هرنظر مدرسه مورد قبول‌شان باشد.

مدیریت و کادر اداری مدرسه چه ویژگی‌هایی دارند؟

بازدهی و موفقیت مدرسه از هر نظر بیشتر از هرچیزی به برنامه‌های مدیریت مدرسه بستگی دارد. این مدیر و کادر اداری مدرسه هستند که برنامه‌های درسی، فرهنگی، اجتماعی و… مدرسه و دانش‌آموزان را قبل از شروع سال تحصیلی مشخص می‌کنند و درطول سال روی اجرای درست برنامه‌های درسی نظارت دارند.

مدیریت مدرسه باید همزمان به رشد بچه‌ها از هرنظر اهمیت بدهد، برای فعالیت‌های درسی، کنکور و المپیادهای دانش آموزی برنامه داشته باشد و هم روی موارد تفریحی، فرهنگی و اجتماعی تمرکز کند و برایشان وقت بگذارد.

برنامه ریزی برای برنامه‌های شاد، تفریحی، اردوها و… روحیه‌ی دانش‌آموزان را تغییر می‌دهد و روی افزایش اعتماد به‌نفس‌شان هم موثر است.

کلاس‌های مدرسه استاندارد هستند؟

قبل از انتخاب مدرسه متوسطه تبریز یا بقیه‌ی شهرها حتما سری به کلاس‌های درس‌شان بزنید. کلاس‌ها باید نور کافی و تهویه‌ی مناسب داشته باشند و ازطرفی وسایل گرمایشی و سرمایشی‌شان کامل و مجهز باشد.

شهریه‌ی بهترین مدارس متوسطه دوم تبریز چقدر است؟

مدارس براساس ویژگی‌هایشان و امکاناتی که ارائه می‌کنند، شهریه‌های مختلفی از دانش‌آموزان می‌گیرند. شهریه‌ی مدرسه باید:

  • باتوجه به امکاناتی که ارائه می‌دهد معقول و منطقی باشد.
  • با جیب شما سازگار باشد.

هنگام انتخاب بهترین مدارس متوسطه دخترانه یا پسرانه حتما به هماهنگی میزان شهریه با امکاناتی که دراختیار فرزندتان می‌گذارند، دقت کنید.

ازطرفی بهتر است دست روی مدرسه‌ای بگذارید که توان پرداخت شهریه‌اش را در خودتان می‌بینید. به‌علاوه می‌توانید درمورد نحوه‌ی دریافت شهریه از کارکنان مدرسه و همین‌طور والدین دانش‌آموزان سال‌های قبل پرس‌وجوکنید. بیشتر مدارس شهریه را در چندین مرحله و باتوجه به شرایط والدین دریافت می‌کنند.

دوست داری راجع به مدرسه با هم حرف بزنیم؟!

مدرسه چقدر به عوامل اجتماعی و عاطفی اهمیت می‌دهد؟

بچه‌های دبیرستانی دل‌شان می‌خواهد جایی درس بخوانند که بتوانند دوست‌های متعددی پیدا کنند یا حتی گروه‌های دوستانه تشکیل دهند. بهترین مدارس متوسطه دوم تبریز یا تهران و بقیه‌ی شهرها مطمئنا به این نکته به‌اندازه‌ی کافی توجه می‌کنند. دبیران و مدیران مدارس تراز اول جو مدرسه را از لحاظ عاطفی و اجتماعی کنترل می‌کنند و روی روابط دوستانه‌ی دانش‌آموزان حساس هستند.

در بعضی مدارس جو قلدری، درگیری و… وجود دارد. کادر یک دبیرستان متوسطه‌ی مناسب روی این موضوع نظارت کافی دارند و حواس‌شان به مسائل این چنینی است.

به‌علاوه یک دبیرستان خوب، حتما یک مشاور حرفه‌ای دارد که سعی می‌کند ارتباط صمیمانه‌ و حرفه‌ای با دانش‌آموزان برقرار کند و به مشکلات درسی و عاطفی و اجتماعی‌شان برسد.

ابزارهای کمک آموزشی و فناوری‌های روز به قدر کافی در مدرسه وجود دارد؟

جای پای فناوری‌های جدید در همه جای زندگی ما دیده می‌شود و همه چیز با فناوری بهتر پیش می‌رود. مدارس هم این روزها باید به حد کافی از ابزارهای اینترنتی و فناورانه برای آموزش بچه‌ها استفاده کنند. البته حواس‌تان باشد این ابزارها در مدرسه فقط حالت نمایشی نداشته باشند و حتما به‌طور درست و دائمی ازشان استفاده شود.

به‌علاوه مدرسه باید به آزمایشگاه مجهز با ابزارهای کاربردی و دقیق مجهز باشد و بچه‌ها بتوانند برای یادگیری بهتر ازشان استفاده کنند.

دبیرستان سلام تبریز از بهترین مدارس متوسطه دوم تبریز

مجموعه مدارس سلام در بیشتر شهرهای ایران ازجمله تبریز یک شعبه‌ی فعال و حرفه‌ای دارند که از خیلی نظرات ممکن است با اولویت‌های شما همخوانی داشته باشند.

مدارس سلام بیشتر از هر چیز برای پیشرفت همه‌جانبه‌ی دانش‌آموزان برنامه دارند و برایش تلاش می‌کنند. دانش‌آموزان دبیرستانی در مدارس سلام بیشتر از هر چیز یاد می‌گیرند با وجود هر شرایطی روبه جلو حرکت کنند و دغدغه‌ی پیشرفت و تحول داشته باشند.

دانش‌آموزان در مدارس سلام هم برای کنکور، تست‌زنی و المپیادها آماده می‌شوند و هم به اندازه‌ی کافی برای فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و تفریحی وقت می‌گذارند.

برای دوره متوسطه دوم در شهر تبریز فقط یک دبیرستان سلام وجود دارد. محل قرارگیری مدرسه را می‌توانید در تصویر زیر ببینید.

دبیرستان سلام تبریز

اگر آوازه‌ی مدارس سلام به گوش‌تان خورده و دل‌تان می‌خواهد فرزندتان در محیطی سالم و پویا درس بخواند، می‌توانید روی کیفیت آموزشی و پرورشی در همین یک شعبه حساب کنید و برای داشتن اطلاعات بیشتر با اولیای مدرسه تماس بگیرید.

دوری مسیر، فاصله از مدرسه و… دربرابر مزیت‌های دیگری که شما و فرزندتان به‌دست می‌آورید، مسئله‌ی غیرقابل حلی نیست و با یک سرویس رفت و برگشت هر روزه حل می‌شود.

آدرس دبیرستان سلام تبریز:

تبریز، شهرک شهید یاغچیان، خیابان نور، روبه‌روی بانک مسکن، 18 متری مائده، نبش کوی رضوان

شماره تماس: 04113863070

3863080

3846606

آدرس ایمیل دبیرستان سلام تبریز: scool@salamtabriz.ir

مجموعه مدارس سلام هنوز شعبه متوسطه‌ دوم دخترانه تبریز را در این شهر تاسیس نکرده‌اند اما مدت زیادی تا راه‌اندازی یک شعبه‌ی متوسطه دوم دخترانه سلام در تبریز باقی نمانده است. اگر می‌خواهید به‌محض تاسیس این مدرسه از وجودش باخبر شوید و درمورد امکاناتش بیشتر بدانید، اطلاعات تماس‌تان را در بخش نظرات این مقاله وارد کنید. حتما به محض راه‌اندازی دبیرستان با شما تماس می‌گیریم و اطلاعات مورد نیازتان را دراختیارتان می‌گذاریم.

در آخر این که

دانش‌آموزان دبیرستانی راه چندانی تا انتخاب مسیر آینده‌شان ندارند و باید دیر یا زود برای آینده آماده شوند. آن‌ها باید یا از مسیر دانشگاه و تحصیل بروند یا برای ورود به بازار کار رشته‌های مختلف یا یادگیری حرفه‌ی مورد علاقه‌شان برنامه ریزی کنند. انتخاب یک مدرسه متوسطه دوم مناسب می‌تواند به دانش‌آموزان برای انتخاب یک آینده‌ی خوب و قرار گرفتن در یک مسیر درست کمک کند.

بهترین مدارس متوسطه دوم تبریز و بقیه‌ی شهرها از جمله دبیرستان سلام تبریز می‌تواند در این مسیر تا آخرش کنار دانش‌آموزان باشد و حمایت‌شان کند. دانش‌آموزان برای پیشرفت و رشد همه‌جانبه نباز دارند در یک گروه حرفه‌ای و کاردان قرار بگیرند. دبیرستان سلام تبریز با محیط مناسب، امکانات کافی و کادر آموزش و اداری حرفه‌ای می‌تواند دانش‌آموزان را تا انتهای مسیر پیشرفت به بهترین شکل همراهی کند.

Share on whatsapp
Share on telegram
مقالات و نشریه‌های مجموعه مدارس سلام

معرفی بهترین مدارس متوسطه دوم تبریز

جهت دانلود این مقاله به صورت فایل کلیک کنید

جهت دریافت اطلاعیه ها و اخبار مجموعه مدارس سلام شماره تماس یا ایمیلتان را وارد کنید

لطفا شماره موبایل خود را وارد نمائید