100%

salamsch.com

پایگاه تابستانی سلام

پایگاه تابستانی مجموعه مدارس سلام

پایگاه تابستانی چیست؟

پایگاه تابستانی، یکی از برنامه‌‌های مدارس سلام است که از همان شروع تاسیس مدرسه‌ی سلام تا حالا، یکی از همراهان همیشگی و پای ثابت برنامه‌ی آموزشی مدرسه بوده است.

اما پایگاه تابستانی چیست؟ این پایگاه برنامه‌ای است که برای دانش‌آموزان و مدرسه طراحی شده‌ است تا با استفاده بهینه از تعطیلات تابستان، سال تحصیلی بهتری دارند و به‌نوعی حکم گرم کردن برای شروع سال تحصیلی را دارد. برنامه‌ی تابستانی، شامل عضو گیری واحدهای ستادی مدرسه مثل کتاب‌خانه، انجمن‌ها، پژوهش، فرهنگی و… است. با این حال، این برنامه‌ به همین موارد محدود نمی‌شود؛ حتی تدریس بعضی از درس‌های رسمی هم از تابستان شروع می‌شود و بنابراین، پایگاه تابستانی، اهمیت زیادی در کیفیت تحصیلی دانش‌آموز و فرآیند آموزشی مدارس سلام دارد.

پایگاه تابستانی، امسال چه برنامه‌ای برای دانش‌آموزان دارد؟

تابستان امسال (سال 99)، شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص آن، باعث تغییر رویکرد آموزشی کشور و روی کار آمدن سازوکار آموزش مجازی در آموزش و پرورش رسمی کشور شد. پایگاه تابستانی با در نظر گرفتن چهره‌ی جدید آموزش کشور و نقاط قوت و ضعف آموزش مجازی، برنامه‌ی تازه‌ای ارائه داد و با رویکرد و اهداف جدیدی برگزار شد؛ این رویکرد و اهداف به صورت زیر بود:

  • تعطیلات تابستان، طولانی است و باعث می‌شود دانش‌آموزان مدتی طولانی از فضای درس و مدرسه دور باشند و در نتیجه بعداً دچار مشکل شوند.
  • برنامه‌ی آموزشی مدارس سلام که در راستانی تربیت دانش‌آموزان توان‌مند و توجه به مهارت‌های فردی آن‌هاست، برای اجرایی شدن، نیازمند زمانی بیشتر از زمان مقرر شده‌ی سال تحصیلی است.
  • در این فرصت دانش‌آموزان جدید‌الورود می‌توانند با فضای مدرسه آشنا شوند و دیگر نیازی نیست بخشی از سال تحصیلی را به آشنایی با مدرسه‌ی جدید بگذرانند.

در این برنامه چه خدماتی ارائه می‌شود؟

در پایگاه تابستانی سال ۹۹، چند برنامه در فضای مجازی برای دانش‌آموزان برگزار شد:

  • معرفی کتاب و فیلم مناسب دانش‌آموزان
  • طرح مشاوره 1 دقیقه‌ای با طرح نکات آموزشی و روان‌شناسی و کمک به دانش‌آموزان برای تطبیق با رویکرد آموزشی جدید
  • برگزاری 3 لایو اینستاگرامی و طرح موضوعات روانشناسی با حضور دکتر صاحبی

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
مقالات و نشریه‌های مجموعه مدارس سلام