1%

salamsch.com

بهترین مدارس متوسطه اول کرج

بهترین مدارس متوسطه دوره اول کرج چه ویژگی دارد

دانش‌آموزان از کلاس پنجم و ششم به بعد کم‌کم از دوران کودکی عبور می‌کنند و پا به دوران حساس نوجوانی می‌گذارند. در این دوران حال و هوای بچه‌ها عوض می‌شود، دغدغه‌های بزرگ‌تری دارند، روابط دوستانه پایدارتری برقرار می‌کنند و درکل وارد دنیای متفاوتی می‌شوند. همه این‌ها باعث می‌شود انتخاب بهترین مدرسه برای دانش‌آموزان متوسطه اول، به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین تبدیل شود. والدین در این دوران دنبال بهترین دبیرستان ها هستند و می‌خواهند فرزندشان دوران حساس نوجوانی‌اش را در محیطی امن و مناسب بگذراند. اما برای انتخاب یک مدرسه متوسطه باید چه معیارهایی را مورد نظر قرار دهیم؟ قبل از انتخاب مدرسه باید چه سوال‌هایی بپرسیم و چطور برای پیدا کردن مکان مناسب تحقیق کنیم؟ در انتهای مقاله می‌توانید با استفاده از معیارهایی که گفتیم بهترین مدارس متوسطه اول کرج را انتخاب کنید. همچنین یک مدرسه متوسطه اول در کرج را به شما معرفی کرده‌ایم که تمام ویژگی‌هایی که برای بهترین مدارس متوسطه اول برشمردیم را دارد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا کامل‌ترین اطلاعات درمورد انتخاب بهترین مدرسه متوسطه را دراختیارتان بگذاریم.

لیست مدارس دوره اول متوسطه کرج

برای انتخاب بهترین مدارس متوسطه اول کرج از کجا شروع کنیم؟

اگر درکرج ساکن هستید قبل از هر چیز لیست مدارس دوره اول متوسطه کرج را تهیه کنید و بعد با استفاده از معیارهای زیر، یکی یکی آن‌ها را بررسی کنید تا در نهایت بتوانید بهترین دبیرستان دوره اول کرج را انتخاب کنید.

اولویت های خودتان را مشخص کنید

فرقی نمی‌کند ساکن کدام شهر باشید، بخواهید بهترین مدارس متوسطه اول دخترانه کرج را پیدا کنید یا دنبال لیست مدارس دوره اول متوسطه پسرانه تبریز، یک مدرسه خوب متوسطه در اصفهان یا تهران باشید؛ شما یک‌بار تجربه انتخاب مدرسه ابتدایی را داشته‌اید و معیارهایتان تا حدودی مشخص هستند. بهتر است این بار هم با در نظر گرفتن تجربه‌های قبلی و همین‌طور با توجه به شرایط حال حاضر فرزندتان، لیستی از اولویت‌هایتان تهیه کنید و به ترتیب اهمیت روی کاغذ بنویسید.

اولویت های فرزندتان را مشخص کنید

زمانی که می‌خواستید فرزندتان را در دوره ابتدایی ثبت‌نام کنید، سن و سالش آنقدر کم بود که نظر تعیین کننده‌ای برای انتخاب مدرسه نداشت. اما آن بچه کوچک حالا به سن نوجوانی رسیده و برای خودش ملاک و معیارهایی دارد. بهتر است قبل از انتخاب مدرسه با فرزندتان مشورت کنید و لیستی از انتظارات و ملاک‌هایش برای انتخاب مدرسه متوسطه بنویسید.

مدارس اطراف محل زندگی خود را شناسایی کنید

برای شناسایی مدارس چندین راه وجود دارد. شما می‌توانید از ظرفیت‌های فضای مجازی و سایت‌های اینترنتی برای انتخاب بهترین مدارس متوسطه اول کرج یا تهران و باقی شهرها استفاده کنید. می‌توانید سری به آموزش و پرورش منطقه‌‌تان بزنید و ازشان فهرستی از مدارس محل زندگی‌تان بگیرید. بهتان پیشنهاد می‌کنیم فقط به شناسایی مدارس نزدیک خانه راضی نشوید و در مورد همه مدارس خوب و قابل قبول شهرتان تحقیق کنید.

از دوستان و اطرافیان مشورت بگیرید

بعد از شناسایی مدارس و تهیه لیست مدارس راهنمایی متوسطه کرج سعی کنید اطلاعاتی در مورد هر کدام جمع‌آوری کنید. برای این‌کار می‌توانید نظر افراد دیگر را در مورد مدارس بپرسید. از پرسش از دوستان و اطرافیان شروع کنید و در ادامه از نظرات مردم در سایت‌های اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید.

به مدارس انتخاب شده سر بزنید

پرس‌وجو و تحقیق اولیه باعث می‌شود بتوانید از بین تمام مدارس، چند تایی که به معیارهایتان نزدیک‌تر هستند انتخاب کنید و سر فرصت به آن‌ها سر بزنید. بازدید از مدرسه می‌تواند خیلی از ابهامات‌تان را برطرف کند و سوال‌های بی پاسخ شما را جواب دهد. هنگام مراجعه به مدرسه به کلاس‌ها، راهروها، آزمایشگاه، کتابخانه سر بزنید و سوال‌هایتان را از کادر اداری مدرسه، معلم‌ها، مدیر بپرسید. درنهایت می‌توانید با جمع‌بندی تمام اطلاعاتی که جمع‌آوری کرده‌اید، بهترین مدارس متوسطه اول کرج یا مشهد و تهران را انتخاب کنید.

لیست مدارس راهنمایی متوسطه کرج

۹ سوال که برای انتخابی بهترین مدارس متوسطه اول کرج باید بپرسید

مدیریت و کادر اداری مدرسه چه ویژگی هایی دارند؟

اگر مدرسه، دانش‌آموزان، معلم‌ها را یک مجموعه به‌هم پیوسته درنظر بگیریم این مدیریت مدرسه است که وظیفه هدایت و کنترل مجموعه را بر عهده دارد و می‌تواند با برنامه‌ریزی درسی درست همه‌شان را به اهداف مشخص شده برساند. برنامه‌ریزی درسی همانطور که در مطلب چگونه برنامه ریزی درسی کنیم گفته شد، باید با آموزش و مطالعه دانش‌آموز انجام شود. مدیریت مدرسه باید برای طول سال تحصیلی یک برنامه‌ریزی درست و منطقی داشته باشد و در تمام طول سال روی نحوه‌ اجرای برنامه نظارت کند. به علاوه مدیریت و کادر اداری مدرسه مثل ناظم باید بتوانند رابطه خوب و مناسبی با اولیای دانش‌آموزان برقرار کنند، انتظارات و خواسته‌هایشان را بشناسند و در طول سال ارتباط دائمی‌شان را با والدین حفظ کنند. اگر ساکن کرج هستید و می‌خواهید بهترین مدارس متوسطه اول کرج را پیدا کنید، حتما به مدارس سر بزنید و از مدیریت درمورد برنامه‌ها و نحوه اجرایشان درطول سال تحصیلی بپرسید.

معلم‌ها و دبیران مدرسه از هر نظر صلاحیت کافی دارند؟

یک معلم یا دبیر خوب باید از این ویژگی‌ها در کنار هم برخوردار باشد:

 • روی مطالب درسی تسلط و دانش کافی داشته باشد.
 • با تجربه باشد.
 • بتواند ارتباط صمیمی و درستی با دانش‌آموزان برقرارکند.
 • رفتارش با دانش‌آموزان آمیخته به خشونت، قضاوت، ترساندن نباشد.

فرقی نمی‌کند بخواهید فرزندتان را در یکی از مدارس متوسطه اول کرج ثبت نام کنید یا دنبال یک مدرسه متوسطه اول خوب در تهران باشید؛ درهر حال ویژگی‌های معلم‌های مدرسه و صلاحیت‌شان می‌تواند مبنای خوبی برای تصمیم گیری باشد.

مشاور در مدرسه فعالیت دارد؟

دانش‌آموزان مدارس متوسطه اول دخترانه کرج یا تهران و همین‌طور دانش‌آموزان پسر در شرایط سنی و روحی حساسی قرار دارند. آن‌ها دوران کودکی را پشت سر گذاشته‌اند و وارد دوران حساس نوجوانی شده‌اند. این دوران مسائل و حساسیت‌های خاص خودش را دارد. بهتر است یک مشاور تحصیلی آگاه در این دوران همراه دانش‌آموزان باشد و قدم‌به‌قدم برای عبور از بحران‌های خاص کمک‌شان کند. قبل از انتخاب مدارس متوسطه اول کرج حتما در این مورد به اندازه کافی پرس‌وجو کنید.

امکانات آموزشی مدرسه در چه حد و اندازه است؟

بچه‌ها برای یادگیری بهتر به وسایل و ابزارهای کمکی و همین‌طور تکنولوژی‌های جدید احتیاج دارند. کامپیوتر، کلاس‌های هوشمند و نیمه هوشمند، آزمایشگاه مجهز، کتابخانه‌ی خوب همگی به یادگیری بهتر و عمیق‌تر دانش‌آموزان کمک می‌کنند. بنابراین بهترین مدارس متوسطه اول کرج یا اصفهان و تهران مدرسه‌ای است که تجهیزات و امکانات کافی داشته باشد و شرایط مناسبی برای استفاده دانش‌آموزان از این امکانات فراهم کند.

بهترین دبیرستان دوره اول کرج

مدرسه از امکانات ورزشی و تفریحی کافی برخوردار است؟

همه چیز درس و کتاب نیست. نوجوانان برای سلامت جسم و روح به بازی، ورزش و تفریح هم نیاز دارند. بنابراین مدرسه‌ای انتخاب کنید که فضای کافی برای ورزش و فعالیت جسمانی در این سنین داشته باشد. بسیاری از نوجوانان ظرفیت و استعداد بالایی برای موفقیت‌های ورزشی دارند. این دانش‌آموزان باید در بستر مناسبی از امکانات از جمله فضای مناسب، مربیان خوب و امکانات ورزشی مناسب قرار بگیرند.

فرزندتان چه نظری در مورد مدرسه دارد؟

درست است که نظر شما به‌عنوان والدین بچه‌ها در مورد مدرسه و ویژگی‌هایش اهمیت دارد اما خود دانش‌آموزان هم باید احساس خوبی نسبت به مدرسه داشته باشند و ویژگی‌هایش را تایید کنند. بنابراین همراه فرزندتان به مدارس سر بزنید و نظرش را در مورد بخش‌های مختلف مدرسه بپرسید. بعد از بازدید از مدارس، در مورد ویژگی‌هایشان با هم حرف بزنید و در نهایت با مشورت مدرسه‌ای مناسب را انتخاب کنید.

مدرسه چقدر برای فعالیت های فوق برنامه اهمیت قائل است؟

خیلی‌ از والدین فکر می‌کنند بهترین مدارس متوسطه اول کرج یا مشهد مدارسی هستند که فقط و فقط برای فعالیت‌های درسی دانش‌آموزان مثل المپیادهای دانش‌آموزی، امتحانات و کنکور برنامه‌ریزی می‌کنند. یک دبیرستان خوب و مناسب باید برای فعالیت‌های فوق برنامه‌ای مثل تئاتر، بازی‌های گروهی، سرود، سرگرمی‌های مختلف و مسابقه‌های ورزشی هم برنامه داشته باشد. این فعالیت‌ها هم باعث شکوفا شدن استعدادهای پنهان دانش‌آموزان می‌شوند و هم به لحاظ روحی خوشحال‌شان می‌کنند و سر ذوق‌شان می‌آورند.

محل بهترین مدارس دوره اول متوسطه کرج کجا است؟

فرقی نمی‌کند ساکن کدام شهر باشید، درهر حال دوست دارید مدرسه فرزندتان نزدیک محل زندگی‌تان قرار گرفته باشد. مثلا اگر در کرج زندگی می‌کنید دل‌تان می‌خواهد یکی از بهترین مدارس متوسطه اول دخترانه کرج را در نزدیکی محل زندگی‌تان پیدا کنید و کارهای ثبت‌نام فرزندتان را انجام دهید. یا شاید دوست دارید از بین مدارس متوسطه اول پسرانه کرج یکی را که در نزدیکی محل زندگی‌تان قرار گرفته انتخاب کنید. البته نظر و تصمیم شما از هر لحاظ منطقی است اما اگر مدرسه‌ای دقیقا مطابق با معیارهایتان پیدا کردید، خیلی روی دوری به محل زندگی‌تان حساس نشوید و روی کمک یک سرویس مدرسه‌ی امن و مطمئن حساب کنید. می‌توانید مطلب بهترین مدارس سلام تهران و بهترین مدارس متوسطه اول پسرانه تهران را هم بررسی کنید.

شهریه بهترین مدارس متوسطه اول کرج چقدر است؟

مدارس شهرهای مختلف با توجه به امکاناتی که ارائه می‌دهند و شرایطی که دارند، شهریه‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. قبل از ثبت نام فرزندتان در مدارس متوسطه اول کرج یا تهران حتما در مورد میزان شهریه‌شان بپرسید. شهریه مدرسه باید با جیب شما همخوانی داشته باشد و توان پرداخت آن را در خودتان ببینید. از طرفی بین میزان شهریه با امکاناتی که مدرسه در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد باید هماهنگی وجود داشته باشد.

مدرسه متوسطه اول در کرج

دبیرستان دوره اول پسرانه سلام البرز یکی از بهترین مدارس متوسطه اول کرج

اگر برای فرزندتان دنبال یک مدرسه خوب بر اساس معیارهایی که گفتیم می‌گردید حتما سری به مدرسه سلام البرز بزنید. در این مدرسه برنامه دقیق و منظمی برای سال تحصیلی وجود دارد. در این برنامه به تمام ویژگی‌های روحی و جسمی دانش‌آموزان توجه شده و برای تک‌تک‌شان برنامه ریزی کرده‌اند. دانش‌آموزان مدرسه سلام البرز هم در زمینه‌های درسی، پژوهشی، برنامه‌های مربوط به المپیادها رشد می‌کنند و هم فرصت پرداختن به فعالیت‌های فوق برنامه‌ای مثل جشنواره‌های ورزشی، مذهبی، تفریحی را دارند. درباره اهمیت آموزش و شرکت در المپیادهای دانش‌آموزی، اصول موفقیت در آن و امکانات مدارس سلام برای موفقیت در المپیادها می‌توانید مطلب المپیاد متوسطه اول را مشاهده کنید.

مدیریت، معلم‌ها و کادر اداری مدرسه سعی دارند با رابطه صمیمانه و درست با دانش‌آموزان از ابتدا تا انتهای سال تحصیلی در هر زمینه‌ای همراهی‌شان کنند و پشتیبان‌شان باشند. مدرسه سلام البرز به‌عنوان یکی از بهترین مدارس متوسطه اول کرج حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. پیشنهاد می‌کنیم با پرسنل مدرسه تماس بگیرید و حرف‌هایشان را بشنوید. در مجموعه مدارس سلام تلاش مداومی برای تاسیس شعبه دخترانه درحال انجام است. اگر می‌خواهید به‌محض شروع به کار مدرسه، خبردار شوید اطلاعات تماس‌تان را در بخش نظرات همین مقاله وارد کنید تا در نزدیک‌ترین زمان با شما تماس بگیریم.

آدرس دبیرستان دوره اول سلام البرز

 • آدرس مدرسه: کرج، چهارراه نبوت، ملاصدرای شرقی، پلاک ۱۲
 • تلفن تماس: ۰۲۶۳۲۵۳۳۵۲۷ – ۰۲۶۳۲۵۱۹۲۱۲
 • آدرس سایت مدرسه: دبیرستان متوسطه اول سلام البرز
 • محل دقیق قرار گرفتن مدرسه روی نقشه:
بهترین دبیرستان کرج

سخن پایانی

دوره‌ ابتدایی فرزندتان تمام می‌شود اما دغدغه شما برای انتخاب مدرسه مناسب همچنان ادامه دارد. از این‌جا به بعد باید به فکر ثبت‌نام فرزندتان در یکی از بهترین مدارس متوسطه اول کرج یا تهران باشید و برایش برنامه ریزی کنید. در این مقاله سوالاتی که باید قبل از انتخاب مدرسه حتما بپرسید را به‌طور کامل برایتان توضیح دادیم. بهتر است براساس این سوال‌ها و معیارهایی که خودتان از قبل داشتید یک لیست تهیه کنید و انتظارات‌تان را به‌ترتیب اولولیت بنویسید. در مرحله بعدی مدارس را شناسایی کنید، یکی یکی به آن‌ها سر بزنید و درنهایت مدرسه‌ای متناسب با شرایط و معیارهایتان انتخاب کنید. در انتها به‌عنوان نمونه یکی از بهترین مدارس متوسطه اول پسرانه کرج را معرفی کردیم. مدرسه پسرانه سلام البرز یکی از بهترین مدارس متوسطه اول کرج است که از هر نظر می‌تواند برای فرزندتان گزینه مناسبی باشد. حتی اگر این مدرسه از محل زندگی‌تان دور است، از آن بازدید کنید یا با مدرسه تماس بگیرید و از شرایط و ویژگی‌هایش آگاه شوید.

سوالات متداول:

 • برای انتخاب بهترین مدارس متوسطه اول کرج از کجا شروع کنیم؟

اگر درکرج ساکن هستید قبل از هر چیز لیست مدارس دوره اول متوسطه کرج را تهیه کنید و بعد با استفاده از معیارهای گفته در این مطلب، آن‌ها را بررسی کرده و در نهایت بهترین دبیرستان دوره اول کرج را انتخاب کنید.

 • محل بهترین مدارس دوره اول متوسطه کرج کجا است؟

فرقی نمی‌کند ساکن کدام شهر باشید، درهر حال دوست دارید مدرسه فرزندتان نزدیک محل زندگی‌تان قرار گرفته باشد. مثلا اگر در کرج زندگی می‌کنید دل‌تان می‌خواهد یکی از بهترین مدارس متوسطه اول دخترانه کرج را در نزدیکی محل زندگی‌تان پیدا کنید و کارهای ثبت‌نام فرزندتان را انجام دهید. یا شاید دوست دارید از بین مدارس متوسطه اول پسرانه کرج یکی را که در نزدیکی محل زندگی‌تان قرار گرفته انتخاب کنید.

 • شهریه بهترین مدارس متوسطه اول کرج چقدر است؟

مدارس شهرهای مختلف با توجه به امکاناتی که ارائه می‌دهند و شرایطی که دارند، شهریه‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. قبل از ثبت نام فرزندتان در مدارس متوسطه اول کرج یا تهران حتما در مورد میزان شهریه‌شان بپرسید. شهریه مدرسه باید با جیب شما همخوانی داشته باشد و توان پرداخت آن را در خودتان ببینید. از طرفی بین میزان شهریه با امکاناتی که مدرسه در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد باید هماهنگی وجود داشته باشد.

 • مدارس سلام در کرج شعبه متوسطه اول دارد؟

بله، دبیرستان متوسطه اول سلام البرز که در چهارراه نبوت، ملاصدرای شرقی واقع شده است.

Share on whatsapp
Share on telegram
مقالات و نشریه‌های مجموعه مدارس سلام

بهترین مدارس متوسطه دوره اول کرج چه ویژگی دارد

جهت دانلود این مقاله به صورت فایل کلیک کنید

جهت دریافت اطلاعیه ها و اخبار مجموعه مدارس سلام شماره تماس یا ایمیلتان را وارد کنید

لطفا شماره موبایل خود را وارد نمائید