1%

salamsch.com

بهترین مدارس البرز و بهترین مدارس کرج

بهترین مدارس البرز را چگونه بشناسیم؟

اگر شما هم به دنبال مدارس برتر کرج و البرز برای فرزندتان هستید حتماً به این نکته پی برده‌اید که مدرسه مناسب برای فرزند شما می‌تواند آینده حرفه‌ای و روانی او را تضمین کند. خبر خوب اینکه امروزه گزینه‌های زیادی با روش‌های مختلف آموزشی و تربیتی وجود دارند و خبر بد اینکه گزینه‌های فراوان، اغلب والدین را در مورد چگونگی انتخاب بهترین محیط برای فرزندانشان دچار مشکل می‌کنند. مهم است که بدانید در مدرسه به دنبال چه چیزی باشید تا مطمئن شوید که فرزند شما بهترین آموزش ممکن را برای نیازهای خاص خود دریافت می‌کند. در برخی موارد، ممکن است یک مدرسه عادی هم مناسب باشد درحالی‌که بسیاری از دانش‌آموزان به محیط متفاوتی نیاز دارند تا فرایند یادگیری دروس، پیشرفت علمی، تحصیلی و رفتاری را به بهترین نحو برای آن‌ها تسهیل کند. اما بسیاری از والدین از انتخاب‌های متفاوتی که می‌توانند برای آموزش فرزندان خود داشته باشند بی‌اطلاع هستند. مهم است که در مورد انواع مختلف مدارس در نزدیکی خود اطلاعات کافی کسب کنید و انتخابی آگاهانه برای فرزندان خود داشته باشید. ما در این مطلب با بیان ۱۰ نکته برای انتخاب مدارس خوب البرز به شما کمک خواهیم کرد تا خودتان از بهترین مدارس البرز و مدارس کرج دست به انتخاب بزنید.

انتخاب بهترین مدرسه های کرج و مدرسه های البرز

۱۰ نکته در انتخاب مدارس برتر البرز و مدارس کرج

وقتی به مواردی که در قسمت قبل گفتیم، پاسخ‌های کلی دادید و بر اساس آن مدارس منتخب خود را لیست کردید، نوبت آن است که با بررسی ۱۰ مرحله‌ای که در اینجا بیان کرده‌ایم، بهترین محیط را برای تعلیم و تربیت فرزند خود تعیین کنید.

اهداف آموزشی خود و فرزندتان را مشخص کنید

در مرحله اول باید تعیین کنید از آموزش و تحصیل فرزندتان به دنبال چه هستید و چگونه می‌خواهید به اهداف مورد نظرتان برسید. به ۴ معیار کلی که در ادامه آورده‌ایم خوب فکر کنید:

 • می‌خواهید فرزندتان در چه سطحی آموزش ببیند؟ (موضوعات خاص، سطح دشواری تحصیلی)
 • فرزندتان با چه روش‌هایی، به بهترین شکل مسائل را یاد می‌گیرد؟ (سبک یادگیری خاص، چالش‌های یادگیری)
 • نیازهای اجتماعی فرزندتان متناسب با سن او چه هستند؟ (سطح تماس با همسالان)
 • یادگیری کدام مسائل کاربردی برای شما و فرزندتان اهمیت دارند؟ (مسائل تربیتی، فعالیت‌های فوق برنامه)

بعد از پاسخ دادن به این سوالات، وارد مرحله بعدی از انتخاب مدارس برتر کرج و البرز شوید شوید.

بررسی دامنه آموزشی در مدرسه

شک نکنید که بهترین مدارس غیرانتفاعی پسرانه البرز و مدارس نمونه دولتی به دلیل بودجه بالاتر و برنامه‌ریزی‌های همه جانبه، دامنه وسیع‌تری از آموزش را ارائه می‌دهند. اگر یادگیری زبان دوم در کلاس‌های ابتدایی برای فرزندتان مهم است، مدرسه‌ای را انتخاب کنید که زبان خارجی را به عنوان بخش اصلی برنامه درسی در خود جای داده باشد. اگر می‌خواهید فرزندتان پیش‌زمینه‌ای در زمینه هنر داشته باشد یا تحصیلاتش را با گرایش مذهبی دریافت کند، به دنبال مدارسی باشید که این مؤلفه‌ها را ارائه می‌دهند.

نتایج علمی مدارس برتر البرز

نتایج علمی دانش آموزان مدارس برتر البرز

اغلب در سایت بهترین مدارس کرج و البرز می‌توانید رتبه‌ها و افتخارات دانش‌آموزان را در مسابقات علمی، فرهنگی و هنری مشاهده کنید. هرچند نمرات دانش‌آموزان ممکن است همه چیز را در مورد اثربخشی یک مدرسه نشان ندهند، اما در هر حال همچنان این نتایج یکی از مهترین مؤلفه‌ها در تعیین میزان عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان هستند. می‌توانید رتبه‌بندی‌های بهترین مدارس البرز را در بسیاری از سایت‌ها و منابع بررسی کنید. برای دانش‌آموزان دبیرستانی آینده، توصیه می‌کنیم به موفقیت فارغ‌التحصیلان بهترین مدارس کرج و مدارس خوب البرز در کنکور سراسری و رقابت‌ای علمی مانند روباتیک و المپیاد انتخاب توجه ویژه داشته باشید.

بررسی اصول آموزشی مدرسه

یک لیست بسازید و فهرستی از ویژگی‌هایی که بر اساس پایه تحصیلی از بهترین مدرسه البرز توقع دارید بنویسید. برخی از اصولی که در بهترین مدارس البرز و کرج حتما وجود دارند عبارتند از موارد زیر:

 • انتظارات متعادل معلمان و مسئولان مدرسه متناسب با پایه درسی
 • استفاده از معلمان و کادر با تجربه و تحصیلات مناسب
 • داشتن برنامه آموزشی و تربیتی مدون بر اساس سن دانش‌آموزان
 • در نظر گرفتن محیط آموزشی در راستای تقویت توانمندی‌های غیر درسی و مهارت‌های زندگی
 • استقبال مسئولان مدرسه از سوالات والدین و پاسخگو بودن از ابتدای ثبت نام تا تحصیل

میزان آموزش های غیر درسی در مدرسه

موفقیت در زندگی فقط به یادگیری مسائل آموزشی وابسته نیست. دانش‌اموزان برای داتشن یک آینده روشن کاری و تحصیلی باید بتوانند ارتباطات خوب اجتماعی برقرار کنند، قدرت بروز توانمندی‌هایشان را داشته باشند، بتوانند استرس و اضطراب خود را کنترل و از آن در جهت رشد استفاده کنند. این موارد در یک مدرسه خوب قعطعا نقش بزرگی در سیستم آزموشی و تربیتی دارند. بهترین مدارس البرز و کرج از مشاوران تربیتی خوبی در مدرسه کمک می‌گیرند که نقش مهمی در پرورش مهارت‌های فردی دانش‌آموزان دارد.

بازدید از بهترین مدارس استان البرز

بازدید حضوری از مدرسه

وقتی مدرسه ای را پیدا کردید که برای فرزندتان مناسب به نظر می‌رسد، ایده خوبی است که برای دیدن کلاس‌های درس و ملاقات با اساتید و کارکنان از آن بازدید کنید. زمانی که در مدرسه هستید، باید به شما اجازه داده شود که با مدیر، معلمان و سایر والدین ملاقات کنید تا دیدگاه کامل‌تری درباره انتظارات از مشارکت والدین، نحوه ارتباط اساتید و کارکنان با دانش‌آموزان و محیط کلی یادگیری داشته باشید.

تهیه فهرستی از سوالات برای تحقیق در مورد مدرسه

قبل از بازدید از مدرسه، سؤالاتی را آماده کنید تا از مدیر و معلمانی بپرسید. برخی از سوالاتی که پیشنهاد می‌کنیم عبارتند از:

 • معلمان چگونه آموزش، حمایت و نظارت می‌شوند؟
 • مشکلات رفتاری در مدرسه چگونه حل می‌شوند؟
 • چقدر به دانش آموزان تکلیف داده می‌شود؟

احتمالاً بر اساس نیازهای یادگیری خاص و خلق و خوی فرزندتان، سؤالات بیشتری نیز خواهید داشت. قبل از مراجعه، سؤالات خود را یادداشت کنید تا مطمئن شوید که هیچ‌یک از آن‌ها را فراموش نکنید.

صحبت با والدین و دانش آموزان مدرسه

با والدین و دانش‌آموزان صحبت کنید چون اغلب شرایط مدرسه را همانطور که هست بازگو می‌کنند. با والدینی که در حین بازدید از مدرسه برخورد دارید، صحبت کنید تا بدانید که آیا آن‌ها و فرزندانشان از کیفیت آموزش ارائه شده در آنجا راضی هستند یا خیر. بپرسید که آیا کارکنان به نیازها و نگرانی‌هایی والدین و دانش‌آموزان پاسخ می‌دهند و آیا والدین با هیچ‌یک از برنامه‌ها و عملکردهای مدرسه مدرسه درگیر هستند یا خیر.

صحبت با مسئولان و کادر مدرسه

ملاقات با مدیر مدرسه می‌تواند بهترین فرصت برای پرسیدن بسیاری از سوالات شما باشد. مدیران باید آمادگی ملاقات با والدین را داشته و اطلاعات مربوط به مدرسه و کارکنان را در اختیار داشته باشند. طی چنین ملاقات‌هایی می‌توانید دید کلی نسبت به شخصیت و در عین حال قاطعیت و توانایی مدیریت او به دست بیاورید.

مدارس برتر البرز

در نهایت به احساستان اعتماد کنید

همه این موارد را گفتیم تا با دقت بالایی بتوانید بهترین مدارس کرج و بهترین مدارس البرز را انتخاب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر هم می‌توانید مطلب بهترین دبیرستان های کرج را هم بخوانید. اما در نهایت باید با وجود فاکتورهای متنوع و نقاط ضعف و قوتی که دیده‌اید یک تصمیم بگیرید. پس در قدم پایانی به خود اعتماد کنید، چون نکته اصلی این است که در  خوبی به مدرسه داشته باشید. در برخی موارد، این حس خوب بستگی به اطلاعاتی دارد که جمع‌آوری کردید و گاهی نیز ممکن است به سادگی احساس خوبی در مورد کارکنان یا سایر ویژگی‌های مدرسه داشته باشید. مدرسه‌ای که انتخاب می‌کنید در آینده تحصیلی فرزندتان تفاوت ایجاد می‌کند، بنابراین برای بررسی گزینه‌های خود وقت بگذارید و سپس مدرسه‌ای را انتخاب کنید که برای هر دوی شما بهترین احساس را داشته باشد.

تفاوت انتخاب بهترین مدرسه دخترانه و پسرانه

از دبستان تا دانشگاه، عموما دختران در تکالیف مدرسه نظم بیشتری نسبت به پسران دارند. آن‌ها بیشتر درس می خوانند و نمرات بهتری می‌گیرند و فضای رقابتی بیشتری در مدارس دخترانه برپا است. در عین حال میزان درگیری‌های بین فردی در مدارس پسرانه آمار بالاتری دارند. بنابراین با توجه به تفاوت‌های خاصی که در رویکرد اجتماعی، نوع توانمندی‌ها و ویژگی‌های دختران و پسران وجود دارد ممکن است معیار انتخاب بهترین مدارس دخترانه و پسرانه کمی متفاوت باشند. با بررسی این تفاوت‌ها میتوانید به صورت مجزا درباره انتخاب بهترین مدرسه دخترانه البرز و بهترین مدرسه پسرانه البرز هم تصمیم‌گیری کنید.

روانشناسان هنگام بررسی عواملی که مانع پیشرفت حرفه‌ای زنان می‌شود، دریافتند که میزان آموزش اعتماد به نفس و تقویت آن در حوزه کار و تحصیل، بین دختران یکی از موارد اصلی است. وقتی صحبت از اعتماد به نفس کاری می‌شود، مردان بسیار جلوتر هستند. از دیگر عوامل نیز می‌توان به میزان اضطراب و در فضای رقابتی بین دختران یاد کرد. چگونه می‌توانیم کاری کنیم که دختران در کنار نمرات بالاتر، اعتماد به نفس بیشتری نیز کسب کنند و از خودشان رضایت بالاتری داشته باشند؟ یکی از مهم‌ترین مکان‌ها برای پرورش اعتماد به نفس دختران، قطعا مدرسه است. اگر به دنبال مدارس برتر البرز یا بهترین مدارس کرج برای دخترتان هستید حتما به این موضوع توجه کنید که مسئولان، مشاور، معلمان و نوع آموزش مدرسه در راستای افزایش اعتماد به نفس دانش‌آموزان عمل کنند. فضای رقابتی ناسالم بین دانش‌آموزان وجود نداشته باشد و به مسائل روحی دختران توجه کافی شود.

والدین و معلمان می توانند از تعریف و تمجید از کار بیش از حد ناکارآمد دست بردارند، حتی اگر منجر به کسب نمرات خوب شود. ما همچنین می‌توانیم دختران را به سمت رویکردی متفاوت در مدرسه تشویق کنیم، رویکردی که بیشتر بر روی صرفه‌جویی در تلاش متمرکز باشد تا اینکه دائما به این بپردازیم که چند ساعت برای مطالعه وقت بگذارند. این روشی است که آن‌ها را به سمت عملکرد تاکتیکی سوق می‌دهد تا به یادگیری ادامه دهند و نمرات یکسانی را کسب کنند و در عین حال کمی کمتر زمان گذاشته باشند.

بهترین مدرسه متوسطه اول پسرانه کرج و دبیرستان های کرج دخترانه

معلمان در بهترین مدارس البرز و بهترین مدرسه دخترانه کرج قطعا تمایلات بیش از حد دختران به افزایش ساعت مطالعه را به چالش می‌کشند. هرچند حدی از احساس اضطراب در مدرسه طبیعی و سالم است. اغلب اوقات، دختران حتی در مورد مضطرب بودن نیز مضطرب هستند، بنابراین برای راحتی بیشتر به مطالعه بیش از حد روی می‌آورند. در حالی که میزان نرمال استرس باعث رشد می‌شود، درس خواندن و مطالعه همیشگی با حداکثر سرعت و بدون پرداختن به سایر بخش‌های زندگی ناسالم است و نمی‌تواند تا همیشه ادامه پیدا کند.

موفقیت در مدرسه با تلاش حداقل یا متوسط یک تجربه بالقوه و بسیار مهم برای بسیاری از پسران است که اعتماد به نفس آن‌ها را افزایش می‌دهد. در عین حال اغلب پسران توقع و انتظار کمتری از خودشان دارند. برای آن‌ها، مدرسه به عنوان یک مسیر آزمایشی عمل می‌کند، جایی که آن‌ها به توانایی‌های خود باور پیدا می‌کنند و بعد با اتکا به همین اعتماد به نفس رشد می‌کنند. اما آیا این مسیر همیشه و در رقابت با دختران، پاسخگو است؟ طبیعتا در رقابت‌های بزرگی مانند کنکور یا آزمون‌ها و مسابقات که هر دو گروه شرکت دارند نقش مطالعه هدفمند و برنامه‌ریزی بیش از پیش آشکار می‌شود. اینجا باید از خودمان بپرسیم: اگر مدرسه برای پسرانمان کارخانه اعتمادسازی باشد، اما برای دخترانمان فقط کارخانه شایستگی، چه؟ پس درباره انتخاب مدارس خوب البرز و مدارس برتر کرج برای پسران باید به سیستم آموزشی توجه بیشتری داشته باشید تا علاوه بر تزریق اعتماد به نفس، به دنبال تقویت و ترغیب هرچه بیشتر دانش‌آموزان برای درس خواندن باشند.

شرایط ثبت نام دبیرستان البرز

بهترین مدارس البرز از مجموعه مدارس سلام

با توجه به تمام معیارهایی که گفته شد، از مدارس برتر کرج می‌توانیم به شعب مدارس سلام در البرز اشاره کنیم. توصیه می‌کنیم لیست مدارس دور اول متوسطه کرج را هم مطالعه کنید. در ادامه آدرس و شماره تلفن دبیرستان البرز دوره اول و دوم از مجموعه مدارس سلام را ذکر کرده‌ایم. می‌توانید برای بررسی و تحقیق درباره شرایط ثبت نام دبیرستان البرز مراجعه حضوری یا تماس تلفنی داشته باشید.

مدرسه پسرانه متوسطه اول سلام البرز

 • آدرس: کرج، چهارراه نبوت، ملاصدرای شرقی، پلاک ۱۲
 • شماره تماس: ۰۲۶۳۲۵۳۳۵۲۷ – ۰۲۶۳۲۵۱۹۲۱۲

مدرسه پسرانه متوسطه دوم سلام البرز

 • آدرس: کرج، چهارراه نبوت، ملاصدرای شرقی، پلاک ۱۲
 • شماره تماس: ۰۲۶۳۲۵۱۹۲۱۲ – ۰۲۶۳۲۵۳۳۵۲۷

سخن پایانی

مهم‌ترین سؤال و دغدغه والدین برای فرزندانشان، انتخاب یک محیط تحصیلی و مدرسه خوب است که شاید انتخاب راحتی نباشد. ما در این مطلب از معیارهای مهمی صحبت کردیم. اگر شما هم در منطقه البرز و کرج زندگی می‌کنید و به دنبال بهترین مدرسه پسرانه البرز و کرج و بهترین مدرسه دخترانه البرز و کرج هستید، می‌توانید از آن‌ها بهره بگیرید. همچنین با توجه به همه معیارهایی که برشمردیم، یکی از بهترین مدارس کرج را معرفی کردیم. پیشنهاد می‌کنیم برای بررسی بیشتر، با اطلاعاتی که در بخش‌های قبل در اختیارتان قرار دادیم، به صورت حضوری یا تلفنی در مورد مجموعه مدارس سلام در البرز تحقیق کنید و به راحتی از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. اگر می‌خواهید به تهران نقل مکان کنید یا فرزندتان را در مدارس تهران ثبت نام کنید توصیه می‌کنیم مطلب بهترین مدارس تهران را هم مطالعه کنید.

سؤالات متداول برای انتخاب بهترین مدارس کرج و البرز

 1. چگونه بهترین مدارس البرز و کرج را انتخاب کنیم؟
  برای این انتخاب مهم، باید با معیارهای انتخاب مدارس خوب آشنا باشید. ما در این مطلب ۱۰ معیار و نکات متعدد دیگری برای انتخاب مدارس برتز کرج و البرز را به شما معرفی کردیم.
 2. مدارس سلام در البرز و کرج شعبه دارند؟
  بله، دبیرستان دوره اول و دوم متوسطه پسرانه سلام البرز از شعب مدارس سلام هستند که اطلاعات تماس آن‌ها را در این مطلب قرار داده‌ایم.
 3. آیا مجموعه مدارس سلام جزو مدارس خوب البرز است؟
  با توجه به همه مواردی که در این مطلب برشمردیم، می‌توانیم تضمین کنیم که مدارس سلام البرز جزو بهترین مدارس کرج هستند.
 4. آدرس مدارس متوسطه اول و دوم پسرانه البرز کجا است؟
  کرج، چهارراه نبوت، ملاصدرای شرقی، پلاک ۱۲
Share on whatsapp
Share on telegram
مقالات و نشریه‌های مجموعه مدارس سلام

بهترین مدارس البرز را چگونه بشناسیم؟

جهت دانلود این مقاله به صورت فایل کلیک کنید

جهت دریافت اطلاعیه ها و اخبار مجموعه مدارس سلام شماره تماس یا ایمیلتان را وارد کنید

لطفا شماره موبایل خود را وارد نمائید