با بهترین مدارس متوسطه دوم کرج آشنا شوید

با بهترین دبیرستان های کرج در دوره دوم آشنا شوید

با ورود دانش‌آموزان به متوسطه دوم کم‌کم صدای کنکور هم به گوششان می‌خورد. دوران متوسطه دوم همان دوران طلایی‌ای است که همه‌چیز رنگ تخصص و مهارت به خودش می‌گیرد. زیست و شیمی از دروسی به هم چسبیده در کتاب علوم تبدیل به دروسی مستقل می‌شوند. و دیگر وقتش است که بچه‌ها با توجه به رشته‌ای که انتخاب کردند با ریاضی و جبر یا عربی و ادبیات حساب رفیق بشوند. بنابراین انتخاب مدرسه مناسبی که این تخصصی شدن را جدی بگیرد، مانند یک راهنمای حرفه‌ای تا آخر خط کنار بچه‌ها باشد و مسیرشان را تا رسیدن به یک‌رشته دانشگاهی خوب هموار کند، بسیار مهم است. در این مطلب از معیارهایی صحبت کرده‌ایم که کمک می‌کنند بتوانید لیستی از بهترین دبیرستان های کرج را تهیه کرده و در نهایت بر اساس اولویت‌هایتان بهترین دبیرستان دوره دوم کرج را از این لیست انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین مدارس کرج

۷ ویژگی بهترین دبیرستان های کرج

به نظرتان تمام مدارس ویژگی‌هایی که تا اینجا گفتیم را دارند؟ طبیعتا فقط بهترین دبیرستان های پسرانه کرج از این امتیاز برخوردار هستند. اما تنها به واسطه حضور معلم‌هایی توانمند می‌توانیم یک مدرسه را به‌عنوان بهترین مدرسه متوسطه دوم دخترانه کرج یا بهترین مدرسه متوسطه دوم پسرانه کرج انتخاب کنیم؟ قطعاً نه! پس بهتر است ویژگی‌های مشترک بهترین دبیرستان های کرج را بررسی کنیم. ویژگی‌هایی که وجود هرکدامشان در یک مدرسه می‌تواند مثل یک کلید درهای موفقیت را به روی فرزند ما باز کند. . پیش از این در مطلب دیگری با عنوان لیست مدارس دوره اول متوسطه کرج درباره این مقطع هم توضیح داده‌ایم.

امکانات سخت افزاری بهترین دبیرستان ای پسرانه کرج

امکانات سخت ‎افزاری

بهترین دبیرستان های کرج معمولاً سعی می‌کنند از تجهیزات به‌روز و مناسب مثل انواع وسایل آزمایشگاه، کتابخانه مجهز و زمین ورزشی استاندارد برای آموزش‌وپرورش بهتر کمک بگیرند. در کنار این موضوع با استفاده از سیستم تهویه مطبوع، پنجره‌های متناسب برای بهره‌مندی از نور طبیعی، دوری از آلودگی‌های صوتی معمول و همچنین استفاده از میز و صندلی‌های استاندارد تلاش می‌کنند تا محیطی مناسب را برای تحصیل فراهم کنند.

بیشتر بخوانید : بهترین مدارس دوره دوم تبریز

سیستم آموزشی منظم

گروه مدیریت و کادر اجرایی بهترین مدارس متوسطه دوم کرج به خوبی می‌دانند که کتاب‌های درسی و سیستم آزمون‌ها هرچند سال یک بار دستخوش تغییر می‌شود. پس به هیچ عنوان از آموزش معلم‌ها برای هماهنگی بیشتر و بهتر با آموزش‌های روز غافل نمی‌شوند و سعی می‌کنند در آموزش دانش‌آموزان از جدیدترین روش‌های تدریس استفاده کنند. کمک گرفتن از انواع تقویم‌های آموزشی و سالیانه، برگزاری دوره‌های آموزشی متناسب با اهداف دانش‌آموزی برای موفقیت بیشتر بچه‌ها، تشویق دانش‌آموزان به شرکت در انواع المپیادهای دانش آموزی و مسابقه‌ها هم از دیگر فعالیت‌هایی است که معمولاً مدیران بهترین مدارس متوسطه دوم کرج از آن‌ها غافل نمی‌شوند.

پایبندی به اصول ارزشی صحیح

فعالیت تیمی در بهترین دبیرستان های کرج

تشویق‌ها و تنبیه‌ها نقش پررنگی در شکل‌گیری شخصیت هر یک از ما دارد. یک تنبیه نابجا و نادرست می‌تواند یک دانش‌آموز مستعد را برای همیشه از درس محبوبش دل‌زده کند و فرصت رشد را از او بگیرد. توجه به شخصیت فردی هر یک از دانش‌آموزان، استعدادها و توانایی‌های منحصربه‌فردشان، تشویق هر یک از بچه‌ها با توجه به دستاوردهای فردی ازجمله مواردی است که معمولاً در بهترین دبیرستان های پسرانه کرج به آن توجه ویژه‌ای می‌شود.

توجه به فعالیت‌های تیمی

یک مدرسه موفق معمولاً پرورش ذهنی و هوش اجتماعی دانش‌آموزان را هم به اندازه آموزش مسائل تئوری جدی می‌گیرد. بنابراین با ایجاد انواع کلوپ‌های دانش‌آموزی، اردوهای تفریحی و آموزشی هم محیط مدرسه را پویاتر کرده و به رشد مهارت‌های ارتباطی دانش‌آموزان کمک می‌کند.

کمک گرفتن از گروه مشاوره

توجه به سلامت روان دانش‌آموزان هم از دیگر نکاتی است که به‌خصوص در دوران متوسطه دوم نباید از آن غافل شد. معمولاً بهترین مدارس متوسطه دوم دخترانه کرج یا بهترین مدارس متوسطه دوم پسرانه کرج هم حواسشان به این موضوع هست و با کمک مشاوران و روانشناسان حاضر در مدرسه یا گروه مشاوره‌ای زبده مشغول در خارج از مدرسه سعی می‌کنند به بهترین شکل روحیه دانش‌آموزان را در ایام حساس کنکور و سال‌های منتهی به آن حفظ کنند. در انتخاب بهترین دبیرستان دوره دوم کرج حتما این نکته را مد نظر داشته باشید.

فاصله کم تا منزل

اگر یک لیست از ویژگی‌های معروف‌ترین و بهترین دبیرستان های کرج تهیه کنید، قطعاً گوشه و کنار آن اشاره‌ای به نزدیکی مدرسه به محل سکونت هم شده است. اما همان‌طور که قبلاً گفتیم مقطع متوسطه دوم با تمام دوران‌های تحصیلی متفاوت است. در این چند سال رده‌های تقویتی و معلم‌های کارآزموده قطعاً اولویت بیشتری نسبت به فاصله‌ی کمتر خانه تا مدرسه دارند ضمن اینکه این روزها تمام مدارس خوب از یکی دو سرویس مطمئن برای رفت‌وآمد دانش‌آموزان کمک می‌گیرند و به این ترتیب زحمت والدین را هم حسابی کم می‌کنند. اگر ساکن تهران هستید یا قصد نقل مکان به تهران را دارید پیشنهاد می‌کنیم مطلب بهترین مدارس متوسطه دوم تهران را هم مطالعه کنید.

المپیاد بهترین دبیرستان پسرانه کرج

درخشیدن در آزمون‌های بزرگ

بهترین مدارس متوسطه دوم کرج و سایر شهرها معمولاً کارنامه‌ی پروپیمانی از موفقیت‌ها دارند. دانش‌آموزان این مدارس در بیشتر مواقع می‌توانند راهشان را زودتر و بهتر از سایرین به بهترین دانشگاه‌های کشور باز کنند. حضور پررنگ دانش‌آموزان این مدارس در میان رتبه‌های برتر المپیادهای علمی هم سند دیگری از حضور کادر آموزش‌دیده و معلم‌های پرتلاش در این مدارس است

معرفی بهترین دبیرستان دوره دوم کرج سلام

مجموعه مدارس سلام با هدف پرورش دانش‌آموزانی پژوهشگر، پیشرو و خلاق از سال ۱۳۸۰ کارش را شروع کرد. این مجموعه با ۵۰ شعبه در سراسر کشور در حال فعالیت است و تلاش می‌کند تا در کنار آموزش مسائل درسی معمول مهارت‌هایی مثل مسئولیت‌پذیری، نظم‌‌، سخت‌کوشی و روحیه تعهد را به دانش‌آموزان آموزش بدهد. برای مثال درباره بهترین مدارس متوسطه دوم تبریز بخوانید و با سلام در تبریز هم آشنا شوید. سیستم آموزشی در تمام مدارس سلام به شکل یکپارچه است و این مدرسه از مدیریتی منسجم برخوردار است. بنابراین دانش‌آموز سلامی شهر کرج از امکانات مساوی با دانش آموز سلامی تهران بهره‌مند می‌شود. در کنار این موضوع در مدارس سلام از تقویم‌های آموزشی سالیانه متناسب استفاده می‌شود و در نتیجه تمام آموزش‌ها و رویدادها بر روی مدار نظم و منسجم به شکلی پویا در جریان است.

بهترین دبیرستان دوره دوم کرج | دبیرستان دوره دوم پسرانه البرز

بر اساس تمام آنچه به عنوان معیار انتخاب بهترین دبیرستان های پسرانه کرج در این مطلب گفتیم، دبیرستان البرز در کرج یکی از بهترین نمونه از مدارس دوره دوم است. آدرس و راه‌های ارتباطی با دبیرستان البرز را در ادامه مشاهده می‌کنید.

 • آدرس دبیرستان دوره دوم البرز: کرج، چهارراه نبوت، ملاصدرای شرقی، پلاک ۱۲
 • تلفن تماس: ۳۲۵۳۳۵۲۷ – ۳۲۵۱۹۲۱۲
 • لوکیشن مدرسه:
لوکیشن دبیرستان سلام البرز

بهترین مدارس متوسطه دوم دخترانه کرج سلام

شعبه دخترانه مدارس سلام در حال حاضر دایر نیست. خبر خوب اینکه این شعبه به‌زودی شروع به کار می‌کند. اگر دوست دارید می‌توانید تلفنتان را در کادر پایین مطلب وارد کنید تا به‌محض افتتاح شعبه با شما تماس بگیریم.

سخن پایانی

در این مطلب باهم ویژگی‌های بهترین دبیرستان های دوره دوم و معرفی بهترین دبیرستان دوره دوم کرج از مجموعه مدارس سلام پرداختیم. مجموعه مدارس سلام تلاش می‌کند با ایجاد محیطی پویا دانش‌آموزانی دغدغه‌مند و متعهد تربیت کند. دانش‌آموزانی که همواره نگاهشان به دوردست‌ها باشد و از کنار مسائل مختلف به‌آسانی عبور نکنند. چنانچه دوست دارید فرزند شما هم در چنین محیطی رشد کند می‌توانید شماره تلفن خود را در سایت ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم و بتوانید برای انتخاب بهتر به شکل رایگان از مشاوره مجموعه مدارس سلام استفاده کنید.

سوالات متداول درباره بهترین دبیرستان های کرج

 1. چگونه بهترین دبیرستان های کرج را بشناسیم؟
  ما در این مطلب درباره ویژگی‌های یک دبیرستان خوب در مقطع متوسطه دوم صحبت کردیم که می‌توانید با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها و تهیه یک چک لیست دبیرستان مورد نظر خود را پیدا کنید.
 2. آیا مجموعه مدارس سلام در کرج هم شعبه متوسطه دوم دارد؟
  بله، دبیرستان پسرانه سلام البرز در کرج یکی از شعبه‌های مجموعه مدارس سلام است.
 3. چگونه می‌توانیم در دبیرستان دوره دوم سلام البرز ثبت نام کنیم؟
  کافی است در سایت مدرسه پیش ثبت نام کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند و با مشاوره رایگان شما را در ثبت نام راهنمایی کنند.
 4. آیا بهترین دبیرستان های کرج آزمون دارند؟
  برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی برای ثبت نام دانش‌آموزان در مقطع دوم یکی از ویژگی‌های مدارس برتر است که کمک می‌کند دانش‌آموزان با سطح علمی بالاتر و هم سطح با یکدیگر در کلاس‌ها کنار هم قرار بگیرند.
مقالات و نشریه‌های مجموعه مدارس سلام

با بهترین دبیرستان های کرج در دوره دوم آشنا شوید

جهت دانلود این مقاله به صورت فایل کلیک کنید

جهت دریافت اطلاعیه ها و اخبار مجموعه مدارس سلام شماره تماس یا ایمیلتان را وارد کنید

لطفا شماره موبایل خود را وارد نمائید