مشاوره و هدایت تحصیلی دوره متوسطه دوم

مشاوره روانی و تحصیلی

برنامه‌ریزی بخش مشاوره‌ی مدارس سلام به گونه‌ای است که هر دانش‌آموز مشاوره پایه مخصوص خود را خواهد داشت؛ مشاوری که به صورت تمام وقت تمام امور آموزشی و تحصیلی دانش‌آموز را پیگیری خواهد کرد. این فرایند در خلال برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی و مشاوره‌ای و همچنین مشاوره‌های فردی صورت می‌گیرد. ضمن اینکه برگزاری کلاس‌های منظم آموزش خانواده با حضور مشاوران و و روانشناسان برتر کشور، در دستور کار فعالیت‌های این بخش قرار دارد.

معرفی رشته‌ها و دانشگاه‌ها

بخش مهمی از انتخاب رشته‌ی آگاهانه، آگاهی داشتن از رشته‌های تحصیلی، دانشگا‌ه‌ها، بازار کار و آینده‌ی شغلی این رشته‌های مختلف است؛ به همین جهت یکی از برنامه‌های ثابت هر سال مجموعه مدارس سلام در مقطع متوسطه‌ دوم، برگزاری برنامه‌ای جهت معرفی رشته‌ها و دانشگاه‌ها با حضور اساتید فعال در آن رشته‌هاست. این برنامه‌ دید گسترده‌تری نسبت به هر رشته و آینده‌ی شغلی آن، به دانش‌آموزان می‌دهد.

تشکیل پرونده مشاوره دانش‌آموزی

مسئولین پایه در مجموعه مدارس سلام روند علمی و اخلاقی تمامی دانش آموزان را بررسی کرده و این اطلاعات را در قالب پرونده و به غیر از موارد محرمانه به مسئول پایه ی بعدی منتل می کند تا از ابتدای سال برای هر دانش آموزی متناسب با شرایط و ویژگی های فردی برنامه ریزی و هدف گذاری شود.

به ما بپیوندید!

برای دریافت مقالات دوره‌ای در زمینه آموزش و تربیت فرزندتان، ایمیل خود را وارد کنید