سلام کاپ

مسابقات پژوهشی مجموعه مدارس سلام با عنوان سلام کاپ جشنواره‌ای است متشکل از دو بخش دستاوردهای علمی و مسابقات پژوهشی که هر ساله با هدف تقویت و توسعه روحیه تحقیق و پژوهش در سطح دانش‌آموزی برگزار می‌گردد.
در بخش دستاوردهای علمی این جشنواره؛ اختراعات، اکتشافات و مقالات شرکت‌کنندگان در ۱۱ حوزه‌ی برق و الکترونیک، علوم انسانی، مکانیک، هنر و عکاسی، ادبیات و زبان فارسی، ریاضی، شیمی، فیزیک و اخترفیزیک، پزشکی و علوم زیستی، کامپیوتر و معماری به رقابت می‌پردازند.
در بخش مسابقات، دست‌سازه‌های دانش‌آموزان در حوزه‌های رباتیک، هوافضا، آی تی، ماشین‌های شیمیایی و سازه‌های ماکارونی به رقابت گذاشته می‌شوند.
این جشنواره هر ساله در یکی از دانشگاه‌های مطرح پایتخت نظیر دانشگاه شهید رجایی، دانشگاه شهید عباسپور، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و … برگزار می‌گردد.

     همچنین مسابقات سلام کاپ در سه مقطع دبستان، دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه برگزار می شود.

ستاد برگزاری مسابقات

قدم سوم(ثبت اعضا)

پس از ثبت تیم در گرایش های مختلف، شما باید اقدام به ثبت اعضای تیم نمایید. دقت داشته باشید یک فرد نمی تواند در دو تیم مختلف در یک رشته شرکت نماید. به این معنی که برای مثال فرد الف نمی تواند در دو تیم مسیریاب شرکت کند.

قدم دوم(ثبت تیم)

مراکز مختلف می توانند دارای یک یا چند تیم باشند و هیچ محدودیتی در ثبت تیم ها وجود ندارد. پس از ثبت مرکز و ورود به سیستم مدیریت سایت، شما می توانید از طریق منو ثبت تیم، مشخصات تیم های خود را ثبت نمایید.

قدم اول(ثبت نام مدرسه)

برای شرکت در مسابقات ابتدا باید در سایت مدرسه و یا مرکزی که از آن قصد شرکت در مسابقه را دارید، با استفاده از منوی ثبت نام، ثبت نمایید. دقت داشته باشید، تیم ها با توجه به مراکزی که از آن شرکت کرده اند تقسیم بندی می شوند. در صورتی که به صورت آزاد می خواهید در مسابقات شرکت کنید. نام مرکز را آزاد وارد نمایید. یادآوری این نکته الزامی است که شرکت برای عموم مدارس کشور آزاد می باشد.
null
مسابقات سازه ماکارونی
مسابقات سازه سبک
مسابقات سازه راندمانی
مسابقات سازه فشاری
null
مسابقات ماشین شیمیایی
مسابقات ماشین شیمیایی
null
هوافضا
مسابقات راکت آبی
مسابقات گلایدر دست پرتاب
مسابقات هاورکرافت
null
رباتیک
مسابقات مسیر یاب ،مسابقات امدادگر الف
مسابقات امدادگر ب ، مسابقات فوتبالیست
مسابقات کواسپیس، مسابقات جنگجو سبک وزن