24 ژانویه

زمانبندی سلام کاپ

دبیر مسابقات پژوهشی سلام کاپ اظهار کرد: سلام کاپ جشنواره ای متشکل از دو بخشدستاوردهای علمی و مسابقات پژوهشی است که هر ساله با هدف تقویت و توسعه روحیه پژوهش بین دانش آموزان سراسر کشور برگزار می شود.
وی افزود: در بخش دستاوردهای پژوهشی این جشنواره اختراعات، اکتشافات و مقالات در 111 بخش برق و الکترونیک،علوم انسانی، مکانیک، هنر و عکاسی، ادبیات و زبان فارسی، ریاضی، شیمی، فیزیک و اخترفیزیک، پزشکی و علوم زیستی، کامپیوتر و معماری به رقابت می پردازند.
ریاحی تصریح کرد: در بخش مسابقات، سازه های دانش آموزان در حوزه های رباتیک، هوافضا، آی تی، ماشین های شیمیایی و سازه های ماکارونی به رقابت با یکدیگر می پردازند.
وی خاطرنشان کرد: این جشنواره هر ساله در یکی از دانشگاه های مطرح پایتخت برگزار می شود. اولین دوره این جشنواره در دانشگاه شهید رجایی، دومین دوره در دانشگاه شهید عباسپور، سومین دوره در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و چهارمین و پنجمین دوره در دانشگاه شهید رجایی برگزار شد.
دبیر مسابقات پژوهشی سلام کاپ یادآور شد: علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی http://www.salamcup.ir/ مراجعه کنند.